Dinamo se tresao nakon 0:3, bečćki Rapid eliminisao Ajaks

Rapid Beč, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.08.2015. 21:08h

Norveški Molde je imao čak tri penala protiv Dinamom, naizgled i dobar rezultat pred revanš kod kuće (1:1), a onda je uslijedio šokantan revanš - Zagrepčani su vodili sa 3:0, domaćin stigao na 3:3 i imao dvije velike šanse za prolaz, ali su "modri" sačuvali remi i obezbijedili plasman u plej-of.

Dinamo je tako obezbijedio makar plasman u grupnu fazu Lige Evrope, ali nakon ovakvog prolaska teško da Zdravko Mamić želi da se tek tako odrekne Lige šampiona.

Molde je prvi penal promašio kod 0:0, potom je Dinamo za pet minuta dao tri pogotka i činilo se završio posao.

Norvežani su potom dobili još dva penala (jedan su realizovali), a do 75. minuta došli do 3:3 i jurnuli na gol hrvatskog šampiona koji je izdržao...

Rapid je nakon 2:2 u Beču uništio snove Ajaksa u gostima i slavio sa 3:2, a prošli su i APOEL (eliminisao Midtjiland) i Monako, koji nije imao milosti prema Jang Bojsu (4:0).

APOEL - Midtjiland 0:1 (Svjačenko 3) - prvi meč 2:1

Molde - Dinamo 3:3 (Husain 43, Eljunusi (penal) 52, Kamara 75 - Pjaca 17, Ademi 20, Rog 22) - 1:1

Ajaks - Rapid Beč 2:3 (Milik 52, Gudelj 75 - Berić 12, Šaub 39, 77) - 2:2

Monako - Jang Bojs 4:0 (Kavaleiro 54, Kurzava 64, Marsijal 70, El Šaravi 77) - 3:1.

Srijeda: Partizan - Steaua (prvi meč 1:1), Astana - Helsinki (0:0), Karabag - Seltik (0:1), Sparta Prag - CSKA (2:2), BATE - Videoton (1:1), Bazel - Leh (3:1), Klub Briž - Panatinaikos (1:2), Malme - Salcburg (0:2), Plzenj - Makabi Tel Aviv (2:1), Šahtjor - Fenerbahče (0:0), Skenderbeg - Milsami (2:0).