Dobili utakmicu poslije "najgoreg poluvremena u istoriji"

Benites, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.01.2017. 19:07h

Fudbaleri Blekburna napravili su veliko iznenađenje u engleskom drugoligaškom takmičenju, savladavši na svom terenu Njukasl 1:0.

Događaju se iznenađenja, posebno u Engleskoj, ali se ovo dogodilo nakon zaista neviđene dominacije tima koji je izgubio.

"Bilo je to najgore poluvrijeme jednog tima u istoriji fudbala", opisivali su engleski mediji igru Blekburna u prvih 45 minuta.

I potkrijepili je statistikom.

Igrači Blekburna ne samo da nisu imali nijedan udarac ka golu, već nisu napravili ni jedan jedini faul u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu domaćin je bio za nijansu bolji, a iz jedinog šuta u okvir gola osvojili tri boda, preko Malgroua u 74. minutu.

Njukasl je nakon ovog poraza pao na drugo mjesto, dok je Blekburn još u zoni ispadanja.