Don Serhio Ramos utišao Napulj, dominacija Bajerna i agonija Arsenala

Real i Bajern prvi četvrtfinalisti Lige šampiona. Sjutra: Barselona - PSŽ (0:4), Borusija Dortmund - Benfika (0:1)
50 pregleda 0 komentar(a)
Ramos, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.03.2017. 21:49h

Napoli je vjerovao 45 minuta, vodio protiv Reala, imao ogromnu podršku navijača, ali Real ima nenadmašnog Serhija Ramosa.

Po ko zna koji put, kad je teško, Ramos je digao svoj tim i sa dva gola, nakon kornera, za samo dva minuta, preokrenuo i riješio dvomeč.

Morata je u posljednjim trenucima meča postavio konačan rezultat, identičan kao u prvoj utakmici u Madridu.

Real je sedmu godinu zaredom među osam najboljih u Evropi.

U Londonu, Arsenal je doživio još jedan težak poraz, udarac, šamar - Bajern je ponovo dao pet golova nemoćnim tobdžijama, svih pet u drugom poluvremenu.

Arsenal je vodio nakon 45 minuta, a sve se okrenulo kada je Košjelni skrivio penal i dobio crveni karton.

Agonija "tobdžija" u elitnom takmičenju se nastavlja, osmina finala je maksimum sedam uzastopnih sezona.

Tok mečeva

90+1. minut - Alvaro Morata je povisio na 3:1 - tišina na "San Paolu" prešla je u žestoke zvižduke kada je bivši igrač Juventusa pogodio u posljednjim trenucima meča.

85. minut - ovo je već ponižavajuće - pet golova primio je Arsenal i u revanšu protiv Bajerna, svih pet u drugom poluvremenu.

Ovo nije agonija, ovo je fudbalska mizerija jednog od najvećih evropskih klubova.

Drugi gol Vidala.

Ušetao se Čileanac u gol rivala, nokautirane su "tobdžije", teški dani za Vengera.

80. minut - agonija Arsenala, potpuni debakl.

Deveti gol za Bajern u ovom dvomeču, četvrti na "Emirejtsu" postigao je Arturo Vidal.

78. minut - Bajern se poigrava sa brojčano slabijim Arsenalom - 3:1 vodi, upisao se Daglas Kosta.

Ukupan rezultat je 8:2 za njemačkog šampiona.

Dokaz nemoći "tobdžija" na najvećoj sceni.

Smirila se atmosfera na "San Paolu", Napolitanci su svjesni da je san o četvrtfinalu Lige šampiona završen.

Serhio Ramos je ukupno postigao 89 golova u karijeri, što je impresivan broj za defanzivca.

Od toga 12 u Ligi šampiona.

68. minut - i Bajern je preokrenuo - 2:1 u Londonu. Strijelac Roben.

Četvrti put u posljednjih pet godina, Bajern će eliminisati Arsenal iz Lige šampiona.

58. minut - još jedan bljesak Serhija Ramosa, strijelca nekih najvažnijih golova u istoriji Reala.

Opet nakon kornera, kapiten madridskog kluba napravio je preokret na "San Paolu" za samo tri minuta.

55. minut - u Londonu je sve jasno. Bajern je izjednačio, a Arsenal ostao sa deset igrača.

Košjelni je dobio drugi žuti karton, zbog faula u šesnaestercu, Levandovski pogodio sa bijele tačke.

52. minut - Real je došao do gola koji ga, najvjerovatnije, vodi u četvrfinale - ko će kada je teško, ako ne Serhio Ramos.

Štoper Reala je dominatno skočio nakon kornera Krosa i proslijedio loptu u mrežu.

Napoliju sada treba čudo - najmanje tri gola za prolaz u četvrtfinale.

U Londonu, velika šansa za Žirua - Francuz je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Drugo poluvrijeme u Napulju otvorio je neprecizan šut Benzeme.

Nakon prvih 45 minuta isti je rezultat u Napulju i Londonu - 1:0 za domaćina.

Napoli je na pola puta, potreban mu je još jedan gol.

Nošeni fantastičnom publikom, momci Mauricija Sarija nadigrali su goste, poveli golom Mertensa, koji je kasnije imao i stativu.

Real je nekoliko puta dobio dosta prostora u napadu, najbolju šansu imao je Ronaldo, koji je zaobišao i Reinu, ali je pogodio okvir gola.

U Londonu, Volkot je pogodio za Arsenal, kome su za čudo protiv Bajerna potrebna još tri gola.

37. minut - umalo 2:0, velika šansa za Mertensa.

Srećno mu se odbila lopta, ali je reakcija bila predatorska - šut iz prve do - stative.

Razigrani Belgijanac Dris Mertens postigao je 17. gol na posljednjih 16 mečeva u dresu Napolija.

29. minut - kakva sreća za Napoli, sve je moglo da bude gotovo - Ronaldo je uletio u šesnaesterac, zaobišao golmana, onda malo iskosa sa desne strane, pogodio stativu.

24. minut - proključalo je na "San Paolu", Napoli vodi - Dris Mertens je pogodio donji lijevi ugao, lijevom nogom, nakon precizne akcije i dodavanja Hamšika.

Fudbalska eksplozija odjeknula je ispod Vezuva - još jedan gol je potreban Napoliju.

20. minut - vodi Arsenal. Teo Volkot za nadu "tobdžija".

Sjajan gol napadača Arsenala - solo prodor i projektil iznad Nojerove glave.

Još tri gola, a da ne prime nijedan, su potrebna Vengerovim momcima za čudo protiv Bajerna.

18. minut - ponovo prostor za Real. Akciju je završio Bejl udarcem pravo u Reinu, a imao je slobodnog Benzemu na drugoj strani...

Pokušao je i Arsenal, u trenucima dominacije Bajerna, ali je Nojer opet pokazao koliko je brz i kako osjeća igru - zaustavio je Volkota.

15. minut - Real je otvorio prvu kontru, koja je završena ubacivanjem Bejla i udarcem Krosa iz voleja sa ivice šesnaesterca. Reina siguran.

Napoli dominira u prvih 15 minuta, nema rezultata, ali postoji nada...

13. minut - Insinje je testirao Navasa sa 25 metara. Lopta je išla van gola, ali je golman Reala izbacio u korner.

U Londonu, Bajern je opasniji, Robenov šut je blokiran.

Prvi šut ka golu Reala uputio je Hamšik, pored gola - kontrolisao je šut Navas.

Nema za sada uzbuđenja, Napoli je, očekivano, počeo agresivnije, Real je sabijen na 30-ak metara od gola, ali opasnosti za Navasa nije bilo za sada,

Real je na posljednjih 46 mečeva postigao najmanje jedan gol - ako seriju nastavi večeras, Napoliju je za prolaz potrebno čak pet.

Jasno je da bi jedna lopta u mreži domaćina definitivno odlučila dvomeč.

Počeli su mečevi u Napulju i Londonu.

U Napulju je večeras fudbalska svetkovina - dolazi Real, nose 3:1 iz Madrida, uoči revanša osmine finala Lige šampiona, ali Napolitanci vjeruju...

Navijači cijelog dana prave feštu na ulicama, a jedva čekaju meč - pet sati pred početak na "San Paolu" je bilo 10 hiljada ljudi, a tri sata ranije popunjen do posljednjeg mjesta.

Mogu li vatreni južnjaci nositi tim Mauricija Sarija do preokreta protiv šampiona Evrope?

Realu neće biti lako, a kakva atmosfera očekuje Madriđane govori i to što igrači na teren neće izaći iz tunela, koji se nalazi ispod tribine sa najvatrenijim navijačima Napolija, već iz alternativnog izlaza, paralelno sa centrom terena.

Iz bezbjednosnih razloga, naravno...

Poznati su i sastavi timova.

Real je za triom BBC, a Kristijano Ronaldo ima šansu da postane prvi igrač sa 100 postignutih golova u Ligi šampiona - nedostaju mu još dva.

Manje neizvjesnosti očekuje se u Londonu - niko ne može ni da zamisli da će Arsenal nadoknaditi 1:5 iz Minhena protiv Bajerna.

"Ulog su naša čast i ponos", rekao je Arsen Venger.

Duel u Londonu veće grupe navijača Arsenala iskoristiće da poruče Vengeru da je vrijeme za odlazak.