Drama u Rimu pripala Milanu: Rosoneri poslije penala izborili finale sa Juventusom

Gol odluke u duelu Juventus - Atalanta postigao je Miralem Pjanić iz penala u 75. minutu
2 komentar(a)
milan lacio, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.02.2018. 22:47h

U finalu Kupa Italije igraće Milan i Juventus.

Prava drama viđena je na "Olimpiku", a finalista je odlučena u penal-ruletu.

Lacio i Milan za 210 minuta nisu mogli do gola, u revanšu je bilo nekoliko velikih šansi na obje strane, da bi nakon izvođenja penala slavili gosti - 5:4.

"Rosoneri" su promašili prva dva šuta (Strakoša odbranio udarce Rodrigesa i Montoliva), ali ih je iz izgubljene pozicije vratio Donaruma, koji je zaustavio Milinković-Savića i Lukasa Leivu.

Odluka je pala u sedmoj seriji - Luis Felipe je promašio za Lacio, a Alesio Romanjoli odveo Milan u veliko finale.

Adam Marušić je igrao do 93. minuta za Lacio.

Juventus je i u revanšu polufinala bio bolja od Atalante, slavio istim rezultatom kao i u Bergamu (1:0).

Gol odluke postigao je Miralem Pjanić iz penala u 75. minutu.

Juve je četvrti put zaredom u finalu, gdje će se boriti za 12. trofej u istoriji kluba.

Protivnik Juventusa biće poznat večeras. Od 20 i 45 igraju Lacio i Milan. Prvi meč na "San Siru" završen je bez golova.