Dva gola Savića u remiju Fiorentine

Opet je u centru pažnje bio jedan Crnogorac. I to ne Stevan Jovetić, već Stefan Savić - bivši defanzivac Partizana i Mančester sitija postigao je oba gola "viole" protiv Sampdorije!
9 komentar(a)
Stefan Savić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.12.2012. 22:13h

Poslije pet pobjeda, Fiorentina je vezala drugi remi, opet rezultatom 2:2 kao protiv Torina, a u centru pažnje je ponovo bio jedan Crnogorac.

I to ne Stevan Jovetić, kojeg još nema zbog povrede, već Stefan Savić - bivši defanzivac Partizana i Mančester sitija je nadoknadio odsustvo druga iz reprezentacije, te Adema Ljajića i Luke Tonija, i postigao oba gola za "violu" protiv Sampdorije!

Savić je doveo domaće u vođstvo u 21. minutu poslije kornera Borhe Valera, ali su Đenovljani preokrenuli pogotkom Nenada Krstičića u 48. i autogolom Gonsala Rodrigesa u 72.

Na "Artemio Frankiju" su se svi uplašili poraza, predsjednik Andrea dela Vale se hvatao za glavu, ali ga je Savić umirio - u 75. minutu je opet fenomenalno skočio, proslijedio glavom loptu u mrežu nakon centaršuta Manuela Paskvala i ostvario ono što Italijani zovu dopieta.

"Harakiri Rodrigesa, Savić heroj", napisao je Kalćomerkato.

Mladi Mojkovčanin je umalo dao gol i neposredno prije vođstva Sampdorije, ali je lopta prešla iznad prečke.

"Žao mi je što se prvenstvo ne završava danas, jer smo na sjajnoj 4. poziciji. Na ovoj utakmici nam je dobar bio i remi, jer smo gubili, ali mislim da smo uz malo sreće mogli i do pobjede", rekao je trener "ljubičastih" Vinćenco Montela.

Bolonja - Atalanta 2:1