Dva gola u mreži Valensije, Barselona u finalu

Barselona je opravdala očekivanja i sa 2:0 na Nou Kampu je ispratila Valensiju, u revanšu polufinala (u prvom meču je bilo 1:1), pa će u finalu Kupa Kralja igrati protiv Atletik Bilbaa.
Fudbaleri Barselone, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.02.2012. 22:32h

Prvu priliku imala je Valensija, ali je lopta okrznula spoljni dio mreže nakon šuta Metjua.

Samo tri minuta kasnije Barsa je povela, Mesi je sjajnom dubinskom loptom uposlio Fabregasa, koji je prebacio golmana Valensije, za vođstvo Katalonaca.

Do odmora je golman Dijego Alveš odbranio šuteve Gabregasa i Mesija, a Žonas je na otvaranju drugog poluvremena imao veliku priliku da izjednači, ali je Pinto u dva navrata sjajno odbranio.

Mesi je u 54. minutu pogodio prečku, a u narednom napadu, nakon što je prošao pored trojice igrača Valensije, njegov šut je odbranio Alveš.

Nakon još nekoliko prilika Mesija, te novog pokušaja Žonasa (Pinto je bio siguran), sve dileme oko pobjednika riješio je Ćavi u 81. minutu, na asistenciju Fabregasa.