Dvije decenije od utakmice koja je promijenila sudbinu Mančester sitija

3906 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Mančester sitija nakon pobjede na "Vembliju" 30. maja 1999. godine, Foto: Manchestereveningnews.co.uk
Ažurirano: 30.05.2019. 18:34h

Bio je 30. maj 1999. godine, igrala se utakmica za koju će svi stariji navijači Mančester sitija reći da je najvažnija u istoriji kluba.

Na „Vembliju“, pred 76.935 gledalaca, tim tadašnjeg menadžera Džoa Rojla je igrao finale baraža za plasman u Diviziju 1, današnji Čempionšip.

Da je izgubio, Siti bi otišao u stečaj i bio protjeran u najniži rang zbog velikih dugova. I činilo se da će se to dogoditi, jer je Džilingam poveo u 82. minutu, a u 87. povisio na 2:0.

Ali, tada je proradio inat kod „građana“, koji su golovima Kevina Horloka u 90. i Pola Dikova u petom minutu nadoknade izjednačili, a onda pobijedili penalima 3:1.

Sve ostalo je istorija - Siti je 2007. preuzeo sadašnji crnogorski državljanin Taksin Šinavatra, a godinu kasnije ga prodao kraljevskoj porodici Al-Zajed iz Abu Dabija, koja ga je učinila četvorostrukim šampionom Engleske...