Budućnost i Lovćen u finalu Kupa, Sutjeska prokockala vođstvo i igrača više!

Sutjeska - Budućnost 1:1, Petrovac - Lovćen 0:4, u revanšima polufinala Kupa Crne Gore
8647 pregleda 12 komentar(a)
Slavlje fudbalera i navijača Budućnosti, Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 01.05.2019. 17:01h

Budućnost i Lovćen igraće u finalu Kupa Crne Gore, 29. maja pod Goricom, epilog je polufinalnih duela.

Prava drama viđena je u najvećem crnogorskom derbiju, orkšaju Sutjeske i Budućnosti, gdje je domaćin imao sve u svojim rukama da napravi veliki korak ka duploj kruni, prvoj u istoriji kluba.

Imali su Nikšićani vođstvo od 1:0, golom Stefana Cicmila u finišu prvog poluvremena (prvi meč je završen 0:0), od 67. minuta imali su i igrača više (dva žuta kartona Stefana Milića), te poptpunu kontrolu igre i nekoliko velikih šansi da daju drugi gol.

Nisu uspjeli, a tragičar je bio igrač koji je donio remi Sutjesci nedavno protiv Budućnosti u prvenstvu, u posljednjim sekundama - Božo Marković, koji je u 55. minutu nakon sjajnog prodora Zakarije promašio maltene prazan gol (čudesna odbrana Dragojevića).

Kazna Podgoričana bila je surova - gotovo prvi ulazak u protivnički šesnaesterac u drugom poluvremenu, 10 minuta prije kraja, izabranici Branka Brnovića pretvorili su u izjednačenje.

Gol vrijedan plasmana u finale Kupa i spasa sezone postigao je rezervista Mihailo Perović, nakon centaršuta Ilije Tučevića.

Rival Budućnosti biće Lovćen, koji je u pravoj kanonadi do vrha napunio mrežu Petrovca pod Malim brdom 4:0!

Golove za Cetinjane postigli su Vujović, Camaj, Kaluđerović i Pejaković.

Budućnost i Lovćen imaju po jedan trofej u Kupu u samostalnoj Crnoj Gori.