Ekvador tri od tri, derbi Argentina - Brazil odložen zbog kiše

Fudbalska reprezentacija Ekvadora, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.11.2015. 09:19h

Derbi meč trećeg kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine između Argentine i Brazila odložen je zbog jake kiše u Buenos Ajresu.

Utakmica je trebalo da bude odigrana u četvrtak, ali je pomjerena za danas od 21 sat po lokalnom vremenu.

Iako po rejtingu tek šesti od deset južnoameričkih nacionalnih timova, Ekvador je nakon trećeg kola kvalifikacija za Mundijal lider, sa maksimalnim učinkom.

Nakon Argentine i Bolivije, pred „trikolorima“ pali su i Urugvajci – u prijestonici Kitu, domaćin je bio bolji 2:1.

Kaisedo je doveo Ekvadorce u vođstvo u 23. minutu, da bi poravnao Kavani početkom drugog dijela.

Nedovoljno da „uriosi“, koji su prethodno dva puta trijumfovali, izbjegnu poraz – treću pobjedu Ekvadora u kvalifikacijama potpisao je vezista meksičkog Pumasa Fidel Martinez u 59. minutu.

U duelu reprezentacija koje su bile na nuli, Bolivija je u La Pazu pobijedila Venecuelu 4:2.

Aktuelni prvak Južne Amerike Čile odigrao je neriješeno 1:1 protiv Kolumbija.

Arturo Vidal doveo je Čile u vođstvo u 44. minutu, a izjednačio je Džejms Rodrigez u 67. minutu.