"Elf" siguran, Defo pogodio za Albion, Jermenija odradila Kazahstan

Njemačka sigurna proitiv Azerbejdžana, Engleska savladala Litvaniju...
Džermejn Defo i Rahim Sterling, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.03.2017. 22:18h

Joakim Lev je prije nekoliko dana najavio da će njegov tim uraditi sve da ne izgubi nijedan bod u pohodu na plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Prvi ispit nakon te rečenice koju je izgovorio selektor Njemačke je odrađen bez problema - "Elf" je u Bakuu savladao Azerbejdžan rezultatom 4:1.

Njemci poslije pet kola imaju isto toliko trijumfa u grupi C, dali su 19 golova, primili samo jedan - gotovo da je nemoguće zamisliti da bi aktuelni prvak svijeta mogao da ima problema na putu do Mundijala.

Азербайджан - Германия 1:4. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Andre Širle je bio prvotimac prvi put još od oktobra 2015. i na ukazano povjerenje selektoru je vratio golovima za 1:0 i 4:1...

Domaćin je izjednačio u 36. minutu pogotkom Dimitrija Nazarova, a tri boda gostima obezbijedili su Tomas Miler i Mario Gomes u finišu prvog poluvremena.

Engleska je na "Vembliju" pobijedila Litvaniju (2:0), a meč će se pamtiti po Džermejnu Defou - napadač Sanderlenda je postigao pogodak u prvom duelu u startnoj postavi za Albion još od novembra 2013. Defoa je u 60. minutu zamijenio Džejmi Vardi koji je već u 66. riješio sve dileme oko pobjednika.

Англия - Литва 2:0. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. Квалификация. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Englezi su prvi na tabeli grupe F sa četiri trijumfa i remijem...

U istoj grupi, Škotska je bila bolja od Slovenije (1:0) čime je otvorila situaciju oko drugog mjesta.

Jedini gol dao je Kris Martin u 88. minutu.

Шотландия - Словения 1:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.