Empoli razbio Napoli u Toskani

Empoli - Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.04.2015. 20:49h

Seriju od tri pobjede u kojima je postigao 10 golova Napoli je prekinuo na bolan način, debaklom u Toskani od Empolija (4:2).

Rezultat govori sam po sebi, Rafael Benites je samo nekoliko dana prije meča sa Dnjeprom u Ligi Evrope doživio da mu taktički šamar zada "fudbalski istruktor", kako ga zovu u Italiji, Mauricio Sari.

Empoli je na poluvremenu vodio sa 3:0, Napoli je početkom nastavka smanjio na 3:1, ali je potop "azura" potpisao raul Albiol autogolom u 81. minutu.

Marek Hamšik je u 91. postavio konačan rezultat.

U ovoj utakmici su viđena čak tri autogola, od čega dva u mreži gostiju.

Napolitanci su ovim porazom izgubili korak za Lacijom i Romom u borbi za drugo i treće mjesto na tabeli.