Engleska prva u grupi, kraj za Ukrajince

Albion nije bio bolji tim od domaćina, ali je kiks golmana Pjatova nakon centaršuta Džerarda bio udarac od kojeg ekipa Olega Blohina nije mogla da se oporavi.
3 komentar(a)
Ažurirano: 19.06.2012. 21:06h

Engleskoj je pogodak Vejna Runija bio dovoljan da pobijedi Ukrajinu, ali je vijest to da je Albion na kraju završio prvi u grupi i izbjegao duel sa Španijom u četvrtfinalu - tim Roja Hodžsona će tako za plasman među četiri najbolja tima da se bori sa Italijanima...

Francuzi su, s druge strane, osuđeni na okršaj sa "furijom" nakon što su doveli u pitanje i prolaz neočekivanim porazom od Švedske (2:0).

U Kijevu je presudio maestralni gol Zlatana Ibrahimovića - as Milana je u 54. minutu sa 15 metara polumakazicama matirao nemoćnog Uga Ljorisa.

Kasnije je Larson u sudijskoj nadoknadi dotukao "trikolore"...

Ukrajina je, naravno, završila nastup na Euru, a možda bi sve bilo drugačije da je sredinom drugog poluvremena (kod 1:0 za Englesku) sudija priznao pogodak Devića - napadač Ukrajinaca je matirao Harta, Teri je odbio loptu, ali se jasno vidjelo da je ona već bila prešla gol liniju...