Everton srušio i posljednji Sitijev san o odbrani titule, Junajted na +15

Everton je srušio i posljednji san Mančester Sitija da može da odbrani titulu, pošto je danas savladao aktuelnog šampiona sa 2:0.
1 komentar(a)
Everton, Foto: Beta AP
Ažurirano: 16.03.2013. 19:49h

Everton je srušio i posljednji san Mančester sitija da može da odbrani titulu, pošto je danas savladao aktuelnog šampiona sa 2:0.

Strijelci za Everton bili su Lion Osman u 32. i Nikica Jelavić u 90+3 minutu.

Domaćin je posljednjih pola sata igrao sa deset fudbalera zbog isključenja Stivena Pijenara.

Mančester Junajted je jedan gol bio dovoljan za pobjedu protiv Redinga, kojom je ekipa Aleksa Fergusona povećala prednost u odnosu na Siti na 15 bodova.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici na Old Trafordu bio je Vejn Runi u 21. minutu, poslije dodavanja štopera Rija Ferdinanda.

Sautempton je bio bolji od Liverpula sa 3:1 i napravip ogroman korak ka opstanku u Premijer ligi.

"Crveni" sa Enfilda su u ovom meču praktično bili samo statisti, a pogodak Kutinja u 45. minutu samo je ublažio poraz, prvi poslije tri uzastopne pobjede.

Strijelci za raspoloženog domaćina bili su Morgan Šnajderlin, Riki Lambert i DŽej Rodrigez.

Bitan trijumf u borbi za Ligu šampiona zabilježio je londonski Arsenal, koji je golovima Naćo Monreala i Žervinja, došao do bodova na gostovanju Svonsiju.

Veoma važan trijumf u duelu sa direktnim konkurentom u borbi za opstanak zabilježila je Aston Vila koja je kod kuće savladala Kvins Park Rendžers sa 3:2 i "zakucala" londonsku ekipu za dno tabele.

Kao i mnogo puta u dosadašnjem toku sezone junak navijača birmingemskog kluba bio je Kristijan Benteke koji je u 81. minutu postigao pobjedonosni gol.