Evropska Zvezda, moćni Partizan, senzacionalni Vardar, rafal Mirka Ivanića

Zagrebački Dinamo je doživio bolan neuspjeh na gostovanju Skenderbegu - u grupnu fazu ide albanski tim, zbog remija 1:1 na "Maksimiru"
Zvezda, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.08.2017. 21:13h

Poslije 10 godina, Crvena zvezda će dočekati septembar u Evropi i igraće u grupnoj fazi jednog Uefinog takmičenja.

Nekadašnji šampion Starog kontinenta savladao je Krasnodar 2:1 u Beogradu i zahvaljujući većem broju golova u gostima (prvi meč je završen 3:2 za ruski tim) izborio plasman u Ligu Evrope.

Radonjić je doveo "crveno-bijele" u vođstvo, a Kanga spektakularnim golom u 46. minutu povisio na 2:0.

Zvezda je čuvala dva gola prednosti do 81. minuta, kada je sudija Šiler poklonio penal gostima, a Grankvist smanjio.

U posljednjih 10 minuta, Krasnodar je napravio ogroman pritisak, a golman Borjan u nadoknadi vremena skinuo zicer Grankvistu...

U Istanbulu se dogodilo čudo - Vardar je bacio na koljena veliki Fenerbahče, pred vatrenim navijačima na "Šukru Saračoglu" stadionu i izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Makedonski klub imao je dva gola prednosti iz Skoplja (2:0), Fener od 61. minuta vodio, da bi Gruzijac Žaba Žigauri sedam minuta kasnije izjednačio.

Pobjedu za istoriju donio je Gligorov u posljednjim trenucima meča.

Partizan je na impresivan način došao do Lige Evrope, pobjedom nad Videotonom u gostima 4:0, nakon 0:0 u Beogradu.

"Crno-bijeli" su u prvom poluvremenu sa tri gola torpedovali mađarski tim, u nastavku i uvećali prednost.

Dva gola postigao je Đurđević, po jedan Tavamba i Suma.

U grupnoj fazi je i BATE Borisov, i to zahvaljujući Mirku Ivaniću, crnogorskom reprezentativcu.

Ivanić je postigao oba gola za svoj tim u pobjedi 2:1 na gostovanju ukrajinskoj Aleksandriji. Prvi meč je završen 1:1.

Zagrebački Dinamo je doživio bolan neuspjeh na gostovanju Skenderbegu. Revanš je završen 0:0, u grupnu fazu ide albanski tim, zbog remija 1:1 na "Maksimiru".

Eliminisani su i Hajduk i Osijek. Splićani su igrali 1:1 sa Evertonom na Poljudu, ali je prvi meč izgubio 2:0, dok je Osijek slavio protiv Austrije u Beču 1:0, ali je ispao zbog poraza kod kuće 2:1.

Plasman u grupnu fazu izborio je i Šerif, u kome igra Stefan Mugoša.

Tim iz Moldavije igrao je bez golova sa Legijom, nakon što je prije sedam dana izvukao 1:1 u Varšavi.

U grupnoj fazi, tradicionalno, je i Braga, Nikole Vukčevića.