Evropski krah Intera, Junajted blizu prolaska, Zenit, Šahtjor i Šalke maksimalni

Inter vodio 2:0 u Izraelu, a izgubio 3:2
Zenit, Foto: Zenit
Ažurirano: 24.11.2016. 22:12h

Zenit ne popušta.

Osvajač Kupa Uefa 2008. godine i nakon petog kola grupne faze Lige Evrope zna samo za pobjede.

Peti trijumf, tim iz Sankt Petersburga proslavio je na svom stadionu nakon meča sa Makabijem iz Tel Aviva (2:0).

U 44. minutu, slovački reprezentativac Robert Mak pobjegao je po lijevoj strani i poslao upotrebljivu loptu, koju je na drugoj stativi Aleksandr Kokorin otpremio u mrežu.

Crnogorski reprezentativac Luka Đorđević odigrao je drugih 45 minuta i radovao se u sudijskom dodatku sa saigračima golu Aleksandra Keržakova iz slobodnog udarca.

Poput Zenita, i Šahtjor i Šalke su zadržali maksimalan učinak.

Ukrajinci, pobjednici takmičenja iz 2009. godine, su u Lavovu rutinski izašli na kraj sa turskim Konjasporom – 4:0.

Šalke je u Gelzenkirhenu savladao lidera francuskog šampionata Nicu golovima Ukrajinca Evgena Konopljanke u 14. minutu i Denisa Aogoa sa bijele tačke u 80. minutu.

Inter će se oprostiti od Lige Evrope nakon grupne faze, nakon četvrtog poraza.

Хапоэль Б-Ш - Интер 3:2. Обзор матча. Групповой этап ЛЕ 2016/17. 5 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

„Nero-azuri“ su u Ber Ševi na poluvremenu meča sa Hapoelom vodili 2:0, ali su u nastavku dopustili rivalu da im tri puta zatrese mrežu (Maranao 58, Nvakaeme 71, Sahar 90+3) i izbaci ih iz takmičenja. Gosti su od 68. minuta igrali bez isključenog golmana Samira Handanovića, koji je skrivio jedanaesterac...

Iz grupe K u šesnaestinu finala će Sparta iz Praga, koja je osigurala prvo mjesto poslije minimalnog trijumfa nad Sautemptonom. O drugom putniku odlučivaće Sautempton i Hapoel u međusobnom meču na Ostrvu u posljednjem kolu – Englezima igra i remi, jer imaju dva boda više.

Blizu prolaska je Fenerbahče, nakon trijumfa u Istanbulu nad ukrajinskom Zorjom golovima Miroslava Štoha i Simona Kjera u drugom dijelu.

Pred dolazak Fejenorda na Old Traford Mančester junajted je drhtao, jer bi ga poraz izbacio iz Evrope.

Strijepnja je bila bezrazložna, a ubjedljivih 3:0 potpisali su Vejn Runi (248. gol u dresu Junajteda, jedan manje od rekordera Bobija Čarltona), Mata, Zlatan Ibrahimović i Lingard.

U posljednjem kolu, na gostovanju Zorji sastavu Žosea Murinja biće dovoljan bod za prolaz u šesnaestinu finala.