Fabregas spasao čast šampiona, Srbija razbila Vels

Konačno je slavila i Srbija, čiji je golgeterski post trajao 341 dan u zvaničnim utakmicama, a sve je "šesticom" platio Vels u Novom Sadu.
11 komentar(a)
Ažurirano: 11.09.2012. 22:23h

Svjetski i evropski prvak, Španija, pobjedom je startovala u kvalifikacijama za Mundijal u Brazilu 2014. godine.

Kao u finalu u Južnoj Africi, najzaslužniji za minimalni trijumf u finišu meča u Gruziji bio je rezervista Sesk Fabregas, koji je u igru ušao u 80. minutu, a u finišu asistirao Robertu Soldadu za kraj sna domaćih igrača.

A derbi kola odigran je u Belgiji, gdje je favorizovani domaćin strepio do posljednjeg minuta pred Hrvatskom, jer je Domagoj Vida glavom sa peterca promašio za pobjedu u nadoknadi vremena.

Tek, igra "vatrenih" je dokaz da su u Igoru Štimcu dobili dostojnog nasljednika Slavena Bilića, jer je "crvene đavole" iznenadio sjajnim mladim vezistom Leonom Radoševićem u startnoj postavi.

Odlične igre krunisale su i ostale bivše jugoslovenske selekcije - BiH je razbila Letoniju, a Makedonija je remizirala u Škotskoj.

Uprkos boljoj igri, Slovenija je izgubila u Norveškoj, penalom koji je u posljednjim sekundama pogodio Jon Arne Rise.

A Fabio Kapelo se pokazao kao pun pogodak za Rusiju, koja je prvi put slavila u Izraelu, nakon po dva poraza i remija.

I Luis van Gal je na čelu podmlađenog tima svjetskog viceprvaka Holandije nastavio sa ubjedljivim pobjedama.

Grupa A: Škotska - Makedonija 1:1(1:1), Srbija - Vels 6:1 (3:1), Belgija - Hrvatska 1:1 (1:1)

Grupa B: Bugarska - Jermenija 1:0 (1:0), Italija - Malta 2:0(1:0)

Grupa C: Austrija - Njemačka 1:2 (0:1), Švedska - Kazahstan 2:0 (1:0)

Grupa D: Rumunija - Andora 4:0 (2:0), Turska - Estonija 3:0 (1:0), Mađarska - Holandija 1:4 (1:2)

Grupa E: Kipar - Island 1:0 (0:0, Norveška - Slovenija 2:1 (1:1), Švajcarska - Albanija 2:0 (1:0)

Grupa F: Izrael - Rusija 0:4 (0:2), Sjeverna Irska - Luksemburg 1:1 (1:0), Portugal - Azerbejdžan 3:0 (0:0)

Grupa G: BiH - Letonija 4:1 (2:1), Slovačka - Lihtenštajn 2:0 (1:0), Grčka - Litvanija 2:0 (0:0)

Grupa I: Gruzija - Španija 0:1 (0:0), Francuska - Bjelorusija 3:1 (0:0)