Finska na korak od Evropskog prvenstva, Puki vodi u istoriju

Temu Puki postigao dva gola, u strijelce se upisao i Jensen
2783 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje  fudbalera Finske nakon prvog gola, Foto: Reuters
Slavlje fudbalera Finske nakon prvog gola, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.10.2019. 23:23h

Fudbaleri Finske blizu su plasmana na Evropsko prvenstvo - Finci su danas u Turkuu savladali Jermeniju 3:0 i dva kola prije kraja kvalifikacija nalaze se na drugoj poziciji, koja direktno vodi na prvenstvo naredne godine.

Od početka utakmice Finci su kontrolisali situaciju na terenu, a kao rezultat bolje igre stigao je i gol - igrao se 31. minut kada je nakon kornera Fredrik Jensen iskoristio grešku golmana Harapetjana i zemlju hiljadu jezera doveo u vođstvo.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Temu Puki i golovima u 61. i 88. minutu otklonio sve dileme oko pobjednika ovog duela.

Napadač Norviča postigao je sedam golova u kvalifikacijama.

Temu Puki
Temu Puki na večerašnjem meču(Foto: Reuters)

Dva kola prije kraja, Finska ima 15 bodova, pet više od Jermenije i Bosne i Hercegovine, koja je večeras izgubila od Grčke 2:1.

U narednom kolu, 15. novembra, Finska dočekuje Lihtenštajn.