Fiorentina eliminisala Udineze, povreda Savića

6 komentar(a)
Fiorentina, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.02.2014. 23:10h

Fiorentina će 10. put u klupskoj istoriji zaigrati u finalu Kupa Italije, takmičenja koje je do sada osvajala šest puta.

"Viola" je savladala Udineze kod kuće rezultatom 2:0 i to joj je bilo dovoljno da anulira minus sa "Friulija" (2:1), pa će 3. maja u finalu igrati sa boljim iz okršaja Napoli-Roma.

S obzirom na to da se finale igra na rimskom "Olimpiku" nije teško zaključiti da bi Fiorentina više željela za rivala Napolitance, a kolike su šanse "azurima" biće poznato sjutra veče u revanšu - Roma je prošle srijede na svom terenu pobijedila sa 3:2.

Strijelci za Fiorentinu su bili Manuel Paskval i Huan Kvadrado, a sjenku na plasman u finale je bacila povreda Stefana Savića.

Crnogorski defanzivac je napustio teren sredinom drugog poluvremena nakon što se uhvatio za zadnju ložu. Marko Bakić je meč odgledao s klupe.

Fiorentina je posljednji put Kup osvojila 2001. godine kada je član kluba iz renesansnog grada bio Predrag Mijatović.