Fiorentina i Roma u petom minutu nadoknade

Fiorentina dobila zaostali meč Serije A protiv Peskare, Roma u četvrtfinalu Kupa eliminisala Ćezenu
1 komentar(a)
Toti, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 01.02.2017. 23:07h

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su večeras u gostima ekipu Peskare sa 2:1 u zaostaloj utakmici 19. kola italijanske Serije A.

Peskara je povela golom Đanluke Kaprarija u 15. minutu, ali je Fiorentina u drugom poluvremenu preokrenula rezultat.

Strijelac oba pogotka bio je Kristijan Teljo. On je prvo pogodio u 68, a potom i u 95. minutu.

Fiorentina je, poslije desete pobjede od početka šampionata, osma na tabeli Serije A sa 37 bodova, dok je Peskara posljednja sa samo devet osvojenih bodova.

Odigran je i posljednji meč četvrtfinala Kupa Italije, Roma je takođe u petom minutu sudijske nadoknade eliminisala drugoligaša Ćezenu (2:1).

Rimljani su poveli u 67. minutu golom Edina Džeka, ali je šest minuta kasnije izjednačio Garitano.

Plasman u finale Romi je donio kapiten Franćesko Toti, golom iz penala duboko u sudijskoj nadoknadi.

Roma će se u polufinalu sastati sa gradskim rivalom Lacijom,.

Drugi polufinalni par čine Napoli i Juventus.