Bilo je to veče iznenađenja, a najveće se dogodilo na "Mercedes-benz areni" u Štutgartu, gdje je Rijeka eliminisala slavni njemački klub
3 komentar(a)
Savić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.08.2013. 23:10h

Crnogorski reprezentativac Marko Bakić upisao je prve zvanične minute u dresu Fiorentine. Njega je trener Vićenco Montela poslao na teren u 86. minutu revanša protiv Grashopersa, u trenucima dok je "viola" drhtala za prolaz u grupnu fazu Lige Evrope.

Švajcarci su, naime, vodili 1:0 na "Artemio Frankiju" i trebao im je još samo gol da naprave senzaciju nakon poraza od 2:1 na domaćem terenu. Fiorentina je ipak izdržala i na tipično italijanski način, zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima, obezbijedila prolaz dalje.

Bilo je to veče iznenađenja, a najveće se dogodilo na "Mercedes-benz areni" u Štutgartu - Rijeka je golom Mujanovića u 3. minutu sudijske nadoknade (2:2) izbjegla produžetke i eliminisala slavni njemački klub. Timu sa Kantride ovo će biti prvo učešće u grupnoj fazi LE.

Švajcarski St. Galen je u Moskvi slavio protiv Spartaka, dok malo iznenađenje predstavlja eliminacija Sent Etjena od danskog Esbjerga.

Čudo se dogodilo i u Bragi, gdje je rumunski Panduri eliminsao domaći tim nakon produžetaka, uprkos porazu u prvom meču. Bivši napadač Budućnosti Admir Adrović, koji je presjedio na klupi, tako će imati šansu da igra mečeve grupne faze Lige Evrope.

Nesvakidašnja scena je viđena u Alkmaru, gdje je meč između AZ-a i grčkog Atromitosa prekinut zbog požara na jednom dijelu tribina u 59. minutu. Publika je brzo napustila stadion, igrači i sudije su još dosta dugo čekali da vide da li će meč biti nastavljen, ali je na kraju prekinut i biće nastavljen u petak.