"Milioneri" su remizirali u kolu koje je trebalo da bude uvod u veliki derbi protiv Bajerna (igra se u subotu) i sada, uz meč više od Bavaraca, kasne osam bodova za velikim rivalom iz Minhena.
2 komentar(a)
Fortuna, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.11.2012. 21:35h

Kombinovani sastav Borusije Dortmund je još jednom razočarao u paklu "Signal Iduna parka" i vjerovatno propustio i posljednji voz da oživi prvenstvo.

Bod iz Dortmunda je odnijela Fortuna (1:1), iako je domaćin vodio od 43. minuta poslije evrogola povratnika Kube Blaščikovskog.

Šokantan pogodak za goste dao je Štefan Rajziger u 78. minutu.

I Šalke polako posustaje u borbi za vrh - ekipa Huba Stevensa je nadigrana u Hamburgu (3:1), što joj je drugi neuspjeh zaredom u Bundes ligi.

Grojter Firt je glatko izgubio na strani od Hanovera, a Milorad Peković je bio na terenu do 67. minuta.

Tim Mirka Slomke su do prve pobjede poslije dva vezana poraza vodili Mame Biram Dijuf i Švajcarac Mario Egiman.

Mini seriju od dva neuspjeha je prekinuo i Majnc pobjedom u Frankfurtu (3:1).

Bajern sjutra veče gostuje Frajburgu i očekuje se novi trijumf, dok se derbi igra u Bremenu - sastaju se Verder i Bajer iz Leverkuzena.

Borusija Dortmund - Fortuna 1:1 (Blaščikovski 43 - Rajzinger 78)

Ajntraht - Majnc 1:3 (Šalai 55 (penal) - Ivanšic 18, Parker 42, Noveski 52)

Hamburger - Šalke 3:1 (Bajster 52, Rudnjevs 65, Badelj (penal) 90+1 - Huntelar 81)

Hanover - Grojter Firt 2:0 (Dijuf 4, Egiman 69)