Fudbalerke Liona osvojile Ligu šampiona

Francuskinjama je to druga uzastopa titula, čime su postale prvi tim koji je uspio da odbrani naslov prvaka od kada je takmičenje formirano 2001. godine.
Lion, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.05.2012. 19:51h

Fudbalerke francuskog Olimpika iz Liona postale su danas šampionke Evrope pošto su u finalu Lige šampiona u Minhenu pobijedile Frankfurt sa 2:0.

Njemice su ostale bez četvrtog trofeja, ali su sa tri titule ostale najuspješniji tim u elitnom takmičenju.

Lion je stigao do pobjede u prvom poluvremenu a golove pred preko 50.000 navijača na Olimpijskom stadionu postigle su Eugeni Le Some iz penala u 15. i Kamij Abili u 28. minutu.

Finale za muškarce je u subotu na Alijanc areni, takođe u Minhenu, a sastaju se londonski Čelzi i Bajern.