Fulam na krilima Mitrovića bolji od Lidsa, VBA remizirao kući sa Brentfordom

Napadač Fulama sa 17 golova vodi na listi strijelaca
2297 pregleda 0 komentar(a)
Mitrović proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/fulhamfc

Seriji od tri vezana poraza došao je kraj - fudbaleri Fulama savladli su danas Lids u derbiju 23. kola Čempionšipa i vratili se na treće mjesto na tabeli.

Kao i u većini ovosezonskih utakmica i danas je Aleksandar Mitrović bio direktno uključen u pobjedu svoje ekipe. Mitrogol je u sedmom minutu realizovao penal i doveo "kolibare" u vođstvo. Prethodno je u šesnaestercu srušen Rid.

Bio je to 17. pogodak napadača Fulama, koji vodi na listi strijelaca.

Lids je do izjednačenja došao u 54. minutu - Nketija je šutirao, Rodek odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Bamford i postigao deseti gol u sezoni.

Novo vođstvo i pobjedu Fulamu donio je Onoma u 69. minutu.

Kiks Lidsa nije iskoristio VBA. Tim Slavena Bilića danas je na svom terenu remizirao sa Brentfordom (1:1) i ekipi iz Jorkšira umakao na tri boda.

Oba gola na "Hotornsu" viđena su u završnici prvog dijela. Brentford je poveo u 43. minutu preko Dalsgarda, da bi konačan rezultat postavio Furlong u prvom minutu sudijske nadoknade.

U zoni plej ofa ponovo je Svonsi. Tim iz Velsa slavio je minimalnim rezultatom na gostovanju Lutonu, a jedini pogodak postigao je Andre Aju.

Milvol je prekinuo niz od sedam mečeva bez poraza. Eklpa iz Londona poražena je na "Denu" od Barnslija (1:2), a odlučujući gol za goste postigao je Šmit u četvrtom minutu sudijske nadoknade.