Gana u četvrtfinalu, pobijedio i Egipat

56 pregleda 0 komentar(a)
Asamoa Đan, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2017. 21:07h

Gana je u četvrtfinalu nakon minimalne pobjede protiv Malija u drugom kolu grupe D.

"Crne zvijezde" su i u prvom kolu slavile sa 1:0, a sada im je za tri boda bio dovoljan gol Asamoe Đana u 21. minutu.

"Prvi cilj smo ispunili i dobro je što smo to uradili kolo prije kraja. Ne mogu da kažem da sam potpuno zadovoljan igrom, ali imamo i prostora da napredujemo. Tek treba da saznamo rivala u narednoj rundi, ali ambicije su velike", rekao je selektor Gane Avram Grant.

Gana je, dakle, među osam najboljih, a na dubrom je putu da joj se pridruži Egipat.

Egipćani su u finišu savladali Ugandu rezultatom 1:0, i to pogotkom Abdalaha El-Saida u 89. minutu.

Pred posljednju rundu Egipat ima četiri boda, a po jedan Mali i Uganda koji će odigrati međusobni duel.

Sjutra je rasplet u grupi A - sastaju se Kamerun i Gabon, te Gvineja Bisao - Burkina Faso.

Kamerun poslije dva kola ima četiri bodaBurkina Faso i Gabon su osvojili po dva, a jedan ima Gvineja Bisao.