Gigant pred ponorom, Murinjo pod pritiskom

Mančester junajted ošamaren je još jednom, ovoga puta u Istanbulu – Fenerbahče je pobijedio „đavole“ 2:1 u četvrtom kolu Lige Evrope i gurnuo ih na treće mjesto grupe A.
3 komentar(a)
iBRAHIMOVIĆ, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.11.2016. 22:19h

Žose Murinjo se mrštio na klupi, David De Hea u dva navrata bio statista pred golom, a Zlatan Ibrahimović produžio golgeterski post na sedam mečeva. I hvatao Danca Kjera za vrat...

Seneglaski napadač Musa Sou je u 2. minutu magičnim makazicama sa desetak metara zaledio De Heu, koga je na isteku sata igre savladao i Džermejn Lens iz slobodnog udarca.

Vejn Runi je minut prije isteka regularnog toka zatresao mrežu domaćina, ali ne i utješio Engleze...

Fenebrahče sa sedam bodova dijeli prvo mjesto u grupi sa Fejenordom, koji je sa igračem manje izdržao 45 minuta i izvukao remi u gostujućem meču sa Zorjom.

Zenit je prva ekipa koja je prošla u šesnaestinu finala – tim iz Sankt Petersburga je savladao Dandalk 2:1 pogocima Đulijana i time zadržao maksimalan učinak u grupi D. Luka Đorđević je meč na zaleđenom terenu Zenit arene posmatrao sa klupe sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada je reda radi zamijenio Keržakova.

Zenitu su se u drugom terminu pridružili Šahtjor, Šalke i Ajaks.

Ukrajinci su seriju pobijedila nastavili goleadom u Gentu (5:3), a četvrti trijumf proslavili su i Njemci, savladavši rutinski na svom terenu Kransodar (2:0).

Ajaks je na Amsterdam areni pobijedio Seltu 3:2, i sa deset bodova je bezbrižan uoči posljednja dva kola.

Inter je pred eliminacijom - "nero-azurima" u Sautemptonu nije pomoglo ni vođstvo na poluvremenu (Ikardi 33), ni što je Damir Handanović u 45. minutu odbranio penal Dušanu Tomiću.

U nastavku, domaćin je preokrenuo pogotkom Van Dajka i autogolom Nagatoma.

Sa dva gola Edina Džeka Roma je nokautirala Austriju u Beču (4:2) i preuzela prvo mjesto u grupi E.