Gol Benzeme riješio derbi u Madridu

Jedini pogodak na meču dao je Karim Benzema. Blijedi Bajern mora mnogo bolje u revanšu ako želi u finale
13 komentar(a)
Ažurirano: 23.04.2014. 21:05h

Karlo Anćeloti je nadmudrio Pepa Gvardiolu, Real ima prednost pred revanš u Minhenu.

U Madridu je bilo 1:0 golom Karima Benzeme u 19. minutu, a Real je nakon toga promašivao velike šanse preko Kristijana Ronalda (dva puta), te Anhela di Marije.

Bajern, koji je u većem dijelu meča imao dominaciju u posjedu lopte, pokazao je malo toga, a jedine dvije prilike propustili su Mario Gece i Tomas Miler.

Kraj

92. minut - Miler je loše reagovao nakon dodavanja glavom Mandžukića. Napadač Bajerna se okliznuo i šansa utakmice je prošla.

U toku je 90, a Hauard Veb je produžio meč za četiri minuta.

Igra se 88. minut.

84. minut - Gece je promašio, Kasiljas je odbranio vjerovatno i najbolju šansu Bajerna u utakmici.

83. minut - Bejl je umakao Boatengu, asistirao ka Benzemi, ali je Dante reagovao.

Iljaramendi je ušao u igru umjesto Iska.

81. minut - Miler je sa 20 metara šutirao, ali je Varan izblokirao i poslao loptu u korner.

Počinje 80. minut u Madridu. Real kontroliše stvari, Bajern je daleko od pozicije da izjednači.

74. minut - Posljednja Pepova karta je Tomas Miler koji je zamijenio Švajnštajgera.

Mijenja i Anćeloti: Povrijeđenog Pepea je zamijenio Varan, a izašao je i nedovoljno oporavljeni Ronaldo. U igri je Bejl.

Mario Gece je ušao umjesto Riberija

71. minut - Mandžukić nije stigao na loptu nakon centaršuta Dantea.

70. minut - Lam i Roben su u tandemu odmah napravili pometnju po lijevoj strani odbrane Reala.

68. minut - Nojer zaustavlja šut Ronalda sa 20 metara lijevom nogom. Korner za Real.

Baskijac će zauzeti mjesto zadnjeg veznog, a Filip Lam se vraća na prirodnu poziciju desnog beka.

Izmjena u Bajernu: Havi Martines je zamijenio Rafinju.

66. minut - već nekoliko minuta Real se oslobodio pritiska.

62. minut - Roben je prvi put imao prostora da istrči karakterističnu putanju s desne strane prema sredini. Šutirao je lijevom nogom, ali pravo u Kasiljasa.

57. minut - prvi žuti karton na meču. Dobio ga je Isko zbog igranja rukom.

55. minut - Riberi je neugodno centrirao, ali odbrana Reala večeras igra bez greške.

Gvardiola i dalje ništa ne mijenja...

51. minut - Bajern izvodi 10. korner na utakmici. Opet bezopasno.

47. minut - počelo je novom šansom za Real. Nojer je odbranio neugodan šut Ronalda.

Počelo je drugo poluvrijeme

Real vodi sa 1:0, moglo je da bude i ubjedljivije da su Ronaldo u dva navrata i Di Marija bolje reagovali.

Kraj prvog poluvremena

41. minut - kakvu je šansu promašio Di Marija! Izašao je sam iskosa na Nojera, a onda bez potrebe "zapeo" i šutirao visoko preko gola.

40. minut - Lam je imao šansu, ali je iz praktično mrtvog ugla pogodi spoljnji dio mreže.

39. minut - Real se brani, Bavarci su pojačali pritisak.

33. minut - Bajern je opet zauzeo teren, ali se i dalje čeka na pravu šansu.

26. minut - Real ima lijek za Bajern! Nakon novog kontranapada Ronaldo je promašio zicer sa svega desetak metara.

23. minut - šutirao je i Di Marija, ali preslabo za Nojera.

Rasplamsala se borba, Madriđani su jasno stavili do znanja Bajernu da će kazniti svaku priliku koja im se ukaže.

20. minut - Ronaldo je glavom šutirao pravo u Nojera.

19. minut - 1:0! Koentrao je povukao kontranapad, a Karim Benzema sa dva metra pogodio mrežu nemoćnog Nojera. Zakazala je kompletna odbrana Bajerna.

18. minut - nova prilika za Bajern.

16. minut - prvi put je zaprijetio Real, ali je Karim Benzema bio u ofsajdu poslije pasa Fabija Koentraa.

14. minut - Arjen Roben je šutirao sa ivice kaznenog prostora, potom Švajnštajgera nakon kornera.

Četiri kornera Bajerna u prvih 13 minuta govore ko dominira.

11. minut - novi korner za goste, ali opet bezopasno.

Anćelotijeva namjera da se brani sa makar devet igrača iza lopte je jasna, Real i dalje nema priliku da krene u napad.

Bajern je u 5. minutu izveo prvi korner na utakmici. Pepe je otlonio opasnost, ali samo nakratko. Bavarcima pripada start utakmice.

Utakmica je počela

Real će u napad na aktuelnog šampiona krenuti bez Gareta Bejla koji je na klupi, dok je Pep Gvardiola ipak dao šansu Mariju Mandžukiću, iako je bio najavljen Tomas Miler.

Gvardiola je u 15 međusobnih mečeva samo dva puta poražen od Reala, Karlo Anćeloti nikada u karijeri nije izgubio od Bavaraca...

Sastavi

Real Madrid: Kasiljas - Karvahal, Pepe, Ramos, Koentrao - Modrić, Alonso, Di Marija - Isko, Benzema, Ronaldo.

Bajern: Nojer - Rafinja, Boateng, Dante, Alaba - Roben, Kros, Lam, Švajnštajger, Riberi - Mandžukić.