Golčina Etoa, Milan izgubio dva boda u 95. minutu

Kamerunski napadač postigao prvi pogodak u dresu Đenovljana
1 komentar(a)
Samuel Eto, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.03.2015. 22:00h

Sampdorija je pobijedila Kaljari u prvoj utakmici 26. kola i nastavila borbu za evropska takmičenja, ali je najvažnija vijesti sa "Marasija" da je prvi gol u dresu tima iz Đenove postigao Samuel Eto.

Tim Siniše Mihajlovića je slavio sa 2:0, a Kamerunac je postigao drugi pogodak u 72. minutu nakon što je goste sa Sardinije otvorio Lorenco de Sivestri u prvom poluvremenu.

Eto se tako u Seriji A upisao prvi put nakon 1.392 dana, tačnije još od maja 2011. kada je nosio dres Intera.

Sampdorija sada ima 42 boda, koliko i Fiorentina (uz meč manje), a tri manje od Napolija koji je na trećem mjestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

A u Milanu su se desile već viđene scene. Milan je i bez igre grabio ka pobjedi protiv Verone, ali mu je računicu pokvario Niko Lopes pogotkom u 95. minutu.

Gosti u prvo poveli golom Luke Tonija iz penala, "rosoneri" preokrenuli preko Žeremija Meneza (takođe sa bijele tačke) i autogolom Tahcidisa, a kada se činilo da tri boda ostaju u Gradu mode Lopes je šokirao "San Siro".

Sampdorija - Kaljari 2:0 (De Silvestri 33, Eto 72)

Milan - Verona 2:2 (Menez 41 (penal), Tahcidis (autogol) 47 - Toni (penal) 18, Lopes 90+5)