Goleada u Minhenu: Bajern petardom častio Ajntraht i zakazao ključni "klasiker"

Bavarci slavili 5:2, pa u derbi protiv Borusije ulaze sa četiri boda prednosti
1805 pregleda 0 komentar(a)
Miler postiže gol za 2:0, Foto: Beta/AP

Bajern je 50 minuta dominirao, onda je desetak upao u krizu, ali pobjeda nad Ajntrahtom nije dovedena u pitanje.

Bilo je 5:2, pa su Bavarci samo nekoliko dana pred "klasiker" sa Borusijom iz Dortmunda zadržao četiri boda prednosti na vrhu tabele Bundeslige.

Leon Gorecka je u 17. minutu najavio trijumf dežurnog šampiona Njemačke, u 41. je pogodio i Tomas Miler...

Sve je bilo jasno već na poluvremenu kada je domaćin imao dva gola prednosti, a onda je na početku nastavka pogodio Robert Levandovski, bio je to njegov 27. gol u ligi ove sezone.

Izgledalo je da Ajntraht nema šansu, ali je iz dva prekida preko Martina Hinteregera u 52. i 55. minutu upozorio tim Hansija Flika.

To je, ipak, kratko trajalo - Alfonso Dejvis je u 61. iskoristio grešku odbrane gostima i upisao se za 4:2, prije nego jer Hintereger zatresao sopstvenu mrežu kod petog pogotka velikana iz Minhena.

Derbi Borusija - Bajern je u utorak na "Signal Iduna parku", kako stvari stoje mogao bi da bude ključan u borbi za Salataru.