"GrađanI" siloviti protiv Sautemptona, Soldado srušio Everton

Stevan Jovetić igrao do 55. minuta
Mančester siti, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.11.2014. 18:15h

Mančester siti je u derbiju kao gost savladao Sautempton (3:0) i preuzeo drugo mjesto na tabeli Premijer lige sa 27 bodova, bodom više od današnjeg rivala. Lider je Čelzi (33).

Kapiten Jaja Ture doveo je "građane" u vođstvo na startu drugog poluvremena silovitim šutom sa 20-tak metara nakon povratkog pasa Serhija Aguera i spasa za čuvara mreže domaćina Frejzera Forstera nije bilo.

Skoro sa iste pozicije pogodio je i Frenk Lampard, a asistirao mu je Džejms Miler.

Konačan rezultat postavio je lijevi bek Gael Kliši dva minuta prije kraja regularnog toka nakon sjajne kontre i asistencije Aguera.

“Građani” su od 74. minuta imali igrača manje, pošto je drugi žuti karton dobio defanzivac Elijakim Mangala, nakon starta na Šejna Longa.

Stevan Jovetić je meč počeo u startnoj postavu, ali ga je Manuel Pelegrini izveo u 55. minutu i šansu ukazao Milneru.

Everton je poveo na "Vajt Hart lejnu" golčinom Kevina Miraljasa u 15. minutu, ali je Totenhem ipak tijumfovao.

Izjednačenje Sparsima je donio Kristijan Eriksen u 21. minutu, a pobjedu Roberto Soldado u nadoknadi prvog poluvremena.

"Vojniku" je to bio prvi gol poslije 593 minuta.