Grof se vratio pobjedama, Zenit gazi ka tituli

Miodrag Božović Grof, Foto: Arhiva “Vijesti”
Ažurirano: 08.04.2015. 20:13h

Lokomotiva Miodraga Božovića Grofa vratila se pobjedama, nakon tri vezana meča bez trijumfa u prvenstvu (dva remija i poraz).

"Železnodoržniki" su u moskovskom derbiju tek u nastavku slomili otpor Torpeda (2:0) i to pošto su u 45. minutu dobili igrača više, zbog isključenja Rikova.

Brojčano slabijem Torpedu preusudio je Portugalac Manuel Fernandeš golovima u 71. i 74. minutu iz penala.

Lokomotiva je i dalje 6. na tabeli, ali je samo na bod od evropske zone. Četvrtu poziciju zadržao je Dinamo, iznenađujućom pobjedom na gostovanju drugoplasiranom CSKA (2:1) u još jednom moskovskom obračunu.

"Policajci" su poveli golom Jonova u 9. minutu, izjednačio je Milanov u 15, ali je Džudžak u 24. osigurao trijumf gostima.

Poraz CSKA naplatio je vodeći Zenit, koji je golovima Šatova i Rondona preokrenuo u gostima protiv Tereka (2:1) i pobjegao Moskovljanima čak 10 bodova.