Guarin riješio gradski derbi

10 komentar(a)
Ažurirano: 13.09.2015. 20:55h

Veliki milanski je riješio čovjek koji je nekoliko puta bio na pragu odlaska iz Intera - Fredi Guarin.

Kolumbijski vezista je u 58. minutu odapeo lijevom nogom sa 25 metara i pogodio suprotni ugao gola Dijega Lopesa.

Milan je mogao da povede već u 3. minutu, ali Luiz Adrijano nije iskoristio veliku grešku Murilja.

Stevan Jovetić je imao nekoliko odličnih šuteva, a u nadoknadi prvog poluvremena je majstorski pronašao Maura Ikardija, koji nije iskoristio zicer.

Siniša Mihajlović je nakon pogotka Guarina u igru ubacio Marija Balotelija, a navijači Intera su ga dočekali salvom zvižduka.

Nestašni momak italijanskog fudbala je igrao odlično, pogodio stativu i natjerao Samira Handanovića na perfektnu paradu nakon slobodnog udarca, ali se rezultat nije mijenjao.

Nesvakidašnji dan u Seriji A - sva četiri meča popodnevnog programa 3. kola završena su rezultatom 2:2!

Bodove su podijelili Verona i Torino, Empoli i Napoli, Palermo i Karpi, te Sasuolo i Atalanta, koji su utakmicu završili sa po igračem manje.

Najbliži trijumfu je bio novi prvoligaš Karpi, koji je na Siciliji vodio 2:1, ali je bod na “Renco Barberi” ostavio srpski internacionalac Uroš Đurđević u 88. minutu.

Bivši igrač Rada i Vitesea je ušao u igru u 62. minutu umjesto Alberta Đilardina.

Do tri boda u gostima je mogla i Atalanta, ali je Maksi Morales promašio penal u 86. minutu. Time se revanširao Nikoli Sansoneu iz Sasuola, koji je isto to uradio u 7. minutu.

Zbog lošeg vremena je odložen meč Sampdorija - Bolonja, a Lacio je golovima Alesandra Matrija sa 2:0 savladao Udineze.

Rezultati 3. kola

Inter - Milan 1:0 (Guarin 58)

Lacio - Udineze 2:0 (Matri 64, 73)

Verona - Torino 2:2 (Toni 49. penal, Gomes 71 - Bazeli 66, Akva 73)

Empoli - Napoli 2:2 (Saponara 3, Pućareli 18 - Insinje 7, Alan 50)

Palermo - Karpi 2:2 (Hiljemark 6, Đurđević 88 - Vitijelo 24. autogol, Borijelo 64)

Sasuolo - Atalanta 2:2 (Manjaneli 22, Floro 40 - Pinilja 13, 33)