Handanović čuva Inter

Partizan je odigrao sasvim solidno, ali je izgubio od Totenhema golom Benžamina Stambulija u 49. minutu
Samir Handanović, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.11.2014. 23:04h

Inter je dva puta bio u nokdaunu, ali je brzo ustao i zadao dva brza udarca Dnjepru - Zdravko Kuzmanović je u 30. minutu kaznio promašeni penal Jevhena Konopljanke za 1:1, a Pablo Osvaldo je u 50. rasplamsao atmosferu na „Đuzepe Meaci” golom postignutim svega tri minuta nakon isključenja Andree Ranokje za konačnih 2:1. Najveći heroj je, ipak, Samir Handanović, koji je Konopljanki odbranio i penal i zicer u 87. minutu.

Cirih je savladao Apolon (3:1) i ostao u igri za plasman u nokaut fazu, a čitav meč su odigrali crnogorski internacionalci Asmir Kajević i Ivan Kecojević. Svih 90 minuta na terenu su proveli i Marko Baša i Marko Vešović, čiji su Lil remijem u Krasnodaru (1:1), odnosno Rijeka pobjedom nad Standardom (2:0) zadržali šanse za evropsko proljeće. Francuzima je neophodna pobjeda nad Volfsburgom u posljednjoj kolu na svom terenu, a nadu mu je omogućio Everton trijumfom u Njemačkoj (2:0, pogodili Lukaku i Miraljas).

Partizan je odigrao sasvim solidno, ali je izgubio od Totenhema golom Benžamina Stambulija u 49. minutu, a zagrebački Dinamo se obrukao i na gostovanju rumunskoj Astri (0:1). Moskovski Dinamo je ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom, a u njegovoj grupi E je prekinut duel Eštorila i PSV-a. Nakon prvih 45 minuta i pet golova (3:2 za domaćina), sudija Martin Strembergson je procijenio da uslovi za nastavak meča ne postoje, jer je kiša bila prejaka...

Grupa A: Cirih - Apolon 3:1 (2:1), Viljareal - Borusija M. 2:2 (1:0). Tabela: Borusija m. 9, Viljareal 8, Cirih 7, Apolon 3.

Grupa B: Helsinki - Kopenhagen 2:1 (1:0), Torino - Klub Briž 0:0. Tabela: Klub Briž 9, Torino 8, Helsinki 6, Kopenhagen 4.

Grupa C: Asteras - Bešiktaš 2:2 (0:1), Totenhem - Partizan 1:0 (0:0). Tabela: Totenhem 11, Bešiktaš 9, Asteras 5, Partizan 1.

Grupa D: Astra - Dinamo Z. 1:0 (0:0), Seltik - Salcburg 1:3 (1:2). Tabela: Salcburg 13, Seltik 8, Astra 4, Dinamo Z. 3.

Grupa E: Dinamo Moskva - Panatinaikos 2:1 (0:1), Eštoril - PSV 3:2, prekinuto u 46. minutu. Tabela: Dinamo Moskva 15, PSV (meč manje) 7, Eštoril (meč manje) 3, Panatinaikos 1.

Grupa F: Inter - Dnjepar 2:1 (1:1), Sent Etjen - Karabah 1:1 (1:1). Tabela: Inter 11, Sent Etjen, Karabah 5, Dnjepar 4.

Grupa G: Fejnord - Sevilja 2:0 (0:0), Rijeka - Standard 2:0 (2:0). Tabela: Fejnord 9, Sevilja 8, Rijeka 7, Standard 4.

Grupa H: Krasnodar - Lil 1:1 (1:0), Volfsburg - Everton 0:2 (0:1). Tabela: Everton 11, Volfsburg 7, Lil 4, Krasnodar 3.

Grupa I: Slovan - Jang bojs 1:3 (1:2), Sparta - Napoli 0:0. Tabela: Sparta, Napoli 10, Jang bojs 9, Slovan 0.

Grupa J: Alborg - Steaua 1:0 (0:0), Dinamo K. - Rio Ave 2:0 (0:0). Tabela: Dinamo K. 12, Alborg 9, Steaua 7, Rio Ave 1.

Grupa K: Dinamo Minsk - PAOK 0:2 (0:0), Gengan - Fiorentina 1:2 (1:2). Tabela: Fiorentina 13, PAOK, Gengan 7, Dinamo Minsk 1.

Grupa L: Lokeren - Legija 1:0 (1:0), Trabzon - Metalist 3:1 (1:0). Tabela: Legija 12, Trabzon 10, Lokeren 7, Metalist 0.