Mančester siti - Real 0:0. Sjutra Atletiko - Bajern (20.45)
52 pregleda 0 komentar(a)
Hart, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.04.2016. 20:58h

Mančester siti i Real igrali su bez golova u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Po rezultatu moglo bi se reći da gosti mogu da budu zadovoljni, ali Real ima za čim da žali.

Tri dobre šanse imali su Madriđani, Hese pogodio prečku, a Hart je imao jednu čudesnu intervenciju, kojom je zaustavio šut Pepea sa tri metra od gola.

Real je kontrolisao utakmicu, iako je igrao bez Ronalda, a drugo poluvrijeme i bez Benzeme.

Siti oprezan i bezopasan u napadu, očita je bila Pelegrinijeva namjera da prvo obezbijedi svoj gol. Da, međutim, nije bilo Harta taktika bi pala u vodu.

Kada se sve sabere, malo toga ponudili su Siti i Real u prvih 90 minuta.

Tok meča

Posljednji napad na meču završen je šutem De Brujnea, prvim koji su igrači Sitija uputili u okvir gola.

Žuti karton za Karvahala zbog faula nad De Brujneom.

Izlazi Toni Kros, koji je za 89. minuta imao 96 odsto uspješnih dodavanja. U meču ovakve važnosti, često i pod pritiskom protivničkih igrača, još jednom je Njemac pokazao klasu.

82. minut - slobodan udarac sa 17-18 metara završen je šutem Bejla u živi zid. Nakon kornera Pepe je promašio pobjedu Reala - Portugalac je sa tri metra pogodio Harta.

79. minut - treća šansa za deset minuta. Korner Krosa, zakačio je loptu Kazemiro glavom, a Hart odbranio nogom.

Real kontroliše svaki dio terena koji mu je važan. Aguero bezopasan, u veznom redu dominira Kros, čija je statistika impresivna - u 67. minutu, njemački reprezentativac imao 55 uspješnih dodavanja iz isto toliko dodira sa loptom. Profesor u organizaciji igre.

Pelegrini uvodi turbo-igrača - Rahim Sterling mijenja nezapaženog Hesusa Navasa.

75. minut - utihnuli su navijači Sitija. Bejl je sve uradio dobro, našao prostor za šut, kasnio je malo Otamendi, ali je Velšanin gađao pored desne stative. Real kao da je bliži golu.

Dobar period Reala. Gosti čvrsti na sredini, a više pred golom Sitija. Šutirao je Modrić, preko gola.

71. minut - konačno nešto u napadu. Karvahal je centrirao sa desne strane, Hese bio bolji u skoku od Kompanija, lopta je pogodila prečku, gornju stranu.

Šut Krosa sa 25 metara, daleko od gola.

Ništa novo na "Etihadu". Borba na sredini terena, taktički bez greške, nema prostora u opasnoj zoni ispred Harta i Navasa, koji za 65 minuta nisu imali nijednu ozbiljnu intervenciju.

Statistika govori da je Serhio Aguero imao 19 dodira sa loptom, samo jedan više od golmana Harta.

54. minut - prvi otvoren šut ka golu. Očekivano, iz prekida - korner Krosa, sam je bio Serhio Ramos na desetak metara od gola, ali je glavom šutirao pravo u Harta.

U utakmici siromašne napadačke ponude i ovo je velika šansa.

Siti je primio samo četiri gola na posljednjih 15 mečeva u Ligi šampiona, a Real, uz to, bez dvojice najboljih napadača, Ronalda i Benzeme.

Sporna situacija u šesnaestercu Sitija - Bejl je prošao pored Otamendija i pao. Čakir je pokazao na gol-aut, a ni iz usporenog snimka ne vidi se najjasnije da li je bilo kontakta.

46. minut - Aguero je dobio malo prostora na vrhu šesnaesterca - snažan udarac, preko gola.

Na poluvremenu, u svlačionici je ostao Karim Benzema. Još se ne zna da li je povrijeđen, ili je Hese ušao iz taktičkih razloga. "Marka" javlja da je Francuz imao fizičkih problema, ali konstatuje i da je bio potpuno bezopasan.

Nakon prvih 45 minuta nema golova u prvom polufinalu Lige šampiona, između Mančester sitija i Reala.

Nije bilo uzbuđenja, nije bilo šansi, strah od greške umanjio je spektakl na "Etihadu". Ovo, međutim, nisu utakmice koje se pamte po igri, već po rezultatu, i to nakon 180 minuta.

Oglasio se i Ronaldo, koji zbog povrede nije u kombinaciji za ovaj meč.

"Čekao sam do posljednjeg trenutka. Nije ništa strašno, da je finale - igrao bih", rekao je Ronaldo za TV stanicu "Antena 3".

Peh za Siti. Povrijedio se David Silva, plejmejker, glavni igrač u veznom redu. Ulazi Ihenačo, napadač. Malo iznenađenje Pelegrinija...

37. minut - žuti karton za Davida Silvu, zbog faula sa leđa nad Bejlom na centru terena. I taj faul govori da se ništa ne prepušta slučaju, pa ni eventualna opasnost na 50 metara od gola.

Oprezno, sa strahom od greške i bez rizika - to je polufinale Lige šampiona.

Siti je imao periode bolje igre, ali lako odbrana Reala zatvara prilaze za sada. Aguero bez upotrebljivih lopti, malo prostora i za De Brujnea.

34. minut - prvi šut na gol. Pokušaj Bejla je izblokiran i lopta je samo došla do ruku Džoa Harta.

Pet minuta dominacije Sitija, Real odavno nije bio dublje na polovini rivala, ali bez šansi i posla za Navasa.

Još jedno ubacivanje u šesnaesterac Reala, još jedna dobra reakcija odbrane gostiju.

24. minut - pobjegli su Navas i De Brujne na desnoj strani. Pepe je kasnio i faulirao Belgijanca za žuti karton.

Iz opasne pozicije nije se dogodilo ništa.

Pokušali su De Brujne i Aguero, dobra reakcija Ramosa, koji je zatvorio opasnog Argentinca.

Prvi opasniji napad Reala, iz osvojene lopte na sredini terena. Bejl je bio na lijevoj strani, ali slab povratni pas u sredinu...

Poslije 20 minuta igre, bez udarca na gol.

Bez opasnosti i dinamičnih situacija pred oba gola.

Real oprezan i čvrst, Siti odličniji, ali bez rješenja za blok gostiju.

Interesantan podatak da Siti nije vodio na poluvremenu na posljednjih 11 mečeva u Ligi šampiona. Da li je vrijeme za promjenu takve statistike?

Dobar presing Sitija, nemaju mnogo prostora Modrić i Kros da organizuju igru. Njih dvojica su ključni igrači u koncepciji Zinedina Zidana.

Miran početak, očekivano, ulog je preveliki da bi se krenulo u rizik.

Trener Sitija Manuel Pelegrini dan uoči meča kazao je da je najvažnije da njegov tim ne primi gol. Nije znao tada da neće biti Ronalda.

Počela je utakmica.

Sve je spremno za početak prvog polufinalnog meča Lige šampiona, između Mančester sitija i Reala.

Fešta je na "Etihadu", kako i ne bi bila, kada je Siti prvi put među četiri najbolje evropske ekipe.

Glavna vijest uoči utakmice - Kristijano Ronaldo nije u sastavu, zbog povrede!

Bez Ronalda, Real je dobio samo 50 odsto mečeva u Ligi šampiona, sa njim čak 71 odsto.

Posljednji meč bez Ronalda, Real je u Ligi šampiona odigrao protiv Borusije Dortmund u sezoni 2013/2014 i izgubio 2:0.

Mijenja ga Lukas Vaskes, a ne Hames Rodriges.

Vaskes ima samo 163 minuta u nogama na mečevima Lige šampiona.

Siti igra bez Jaje Turea.

Mančester siti: Hart, Sanja, Kompani, Otamendi, Kliši, Fernando, Fernandinjo, Navas, Silva, De Brujne, Aguero.

Real: Navas, Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo, Kazemiro, Kros, Modrić, Bejl, Lukas Vaskes, Benzema.