Herta i Verder neriješeno u prvom meču 2. kola

Entoni Udžah, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.08.2015. 21:23h

Fudbaleri Herte i Verdera iz Bremena odigrali su večeras u Berlinu 1:1 u prvoj utakmici drugog kola Bundeslige.

Gosti su poveli već u petom minutu golom Valentina Štokera u petom minutu, a gosti su izjednačili u 27. pogotkom Entonija Udžaha.

Herta je imala još dvije dobre šanse do kraja utakmice, ali je prvo Vladimir Darida za malo promašio gol, a potom je golman Verdera Feliks Vidvald sjajno odbranio udarac Štokera iz blizine.

Verder je na kraju mogao i da slavi, ali je Zlatko Junuzović pred kraj meča pogodio prečku.

Herta sada ima pobjedu i remi iz prva dva kola, a Verder poraz i neriješeno.

Ostale utakmice drugog kola igraju se za vikend. Sjutra igraju Keln - Volfsburg, Ajntraht Frankfurt - Augsburg, Hanover - Bajer Leverkuzen, Hofenhajm - Bajern Minhen, Šalke - Darmštat i Hamburger - Štutgart, a u nedjelju Ingolštat - Borusija Dortmund i Borusija Menhengladbah - Majnc.