Het-trik Etoa uništio Junajted

Londonski tim slavio u derbiju kola i ostao u trci za titulu sa bodom manje od Mančester sitija, a dva od Arsenala. Totenhem bolji od Svonsija na "Libertiju"
3 komentar(a)
Ažurirano: 19.01.2014. 18:27h

Duel Čelzija i Mančester junajteda ove sezone definitivno nije derbi za vrh, "plavci" su to bez velikih problema pokazali i na terenu - tim Žozea Murinja je slavio sa 3:1 i ostao u trci za titulu sa Arsenalom i Mančester sitijem.

Murinjo je dugo čekao da prorade napadači ove sezone i izgleda da je njihova kriza prošlost jer je to bila noć Samuela Etoa.

Kamerunac je upisao het-trik za 49 minuta i "crveni đavoli" nisu mogli da se oporave, Dejvid Mojes više nije imao ideju kako da se suprotstavi velikom rivalu (konačan rezultat je postavio Ćićarito Ernandes)...

"Ovo je velika i zaslužena pobjeda. Junajtedu sigurno nije bilo lako na poluvremenu, jer je gubio sa 2:0 iako je odigrao dobro, posebno u prvih 15 minuta. Drugio dio je bio drugačiji, 25-30 minuta smo imali kontrolu, a onda smo dozvolili protivniku da na ponosan način reaguje", rekao je Murinjo.

Portugalac je danas 100. put pobijedio kao menadžer Čelzija u Premijer ligi, a zanimljivo je da je i prvi trijumf upisao protiv Junajteda, i to još 15. avgusta 2004. godine.

Njemu su za ovaj podvig trebale 142 utakmice, manje nego ser Aleksu Fergusonu (162) i Arsenu Vengeru (179), menadžerima sa najdužim mandatima u ligi.

Eto je prvi gol dao nakon majstorske varke tijelom kada je nadmurio Fila Džonsa i zatresao mrežu sa ivice kaznenog prostora, onda je pogodio i za 2:0 pošto je zakazala odbrana Junajteda, dok je kod trećeg precizan bio s gol linije poslije maestralne odbrane Davida de Hee (istina, slučajne) kod šuta glavom Garija Kejhila.

Kapiten Junajteda Nemanja Vidić je u finišu dobio crveni karton nakon grubog faula nad Edenom Azarom, a isto je mogao da prođe i Rafael, ali mu je sudija Fil Daud progledao kroz prste poslije duela sa Kejhilom.

Duel na "Stamford bridžu" će se pamtiti i po debiju Nemanje Matića koji je bio na terenu posljednjih sedam minuta.

"Nismo zaslužili da gubimo sa 2:0 na poluvremenu. Falilo je sreće, ali sami smo krivi za neke greške. Loše smo se branili, igrali smo dobro samo na momente, rekao bih da smo bili solidni između dva kaznena prostora, a u njima jako slabo skoncentrisani, zbog toga smo i kažnjeni", analizirao je menadžer Junajteda Dejvid Mojes.

Bivši menadžer Evertona sa sobom nosi poražavajuću činjenicu da nijednom u trenerskoj karijeri nije pobijedio na nekom velikom engleskom stadionu, tu spadaju dueli sa Čelzijem, Arsenalom, Liverpulom i Mančester junajtedom koji je do sada imao ukupno 48...

"Plavci" su ujedno održali korak za Arsenalom, od kojeg imaju dva boda manje i Mančester sitijem koji je nakon 22 kola korak ispred Murinjove čete.

A, Tim Šervud je preporodio Totenhem nakon što je u Svonsiju (3:1) upisao i 5. trijumf u šest mečeva (uz remi) od kada je 15. decembra preuzeo ekipu od Andrea Viljaš-Boaša.

Emanuel Adebajor je dao dva gola, Ćiko Flores je postigao autogol, a jedini pogodak za domaćina djelo je odličnog Vilfrida Bonija.

"Ne prihvatam zasluge za povratak Adebajora. Samo sam mu dao šansu da igra i da radi ono što je radio gdje god da je igrao - da postiže golove", istakao je Šervud.

Čelzi - Mančester j. 3:1 (Eto 17, 45, 49 - Ernandes 78)

Svonsi - Totenhem 1:3 (Boni 78 - Adebajor 35, 71, Flores 54. autogol)