Het-trik Ronalda, Real pobijedio Levante i otišao na plus 10

Real je zasluženo slavio, ali je Levante na "Santjago Bernabeu" potvrdio da je veoma neugodan rival "kraljevskom klubu", kojeg je pobijedio kod kuće u prvom dijelu sezone.
Ažurirano: 12.02.2012. 23:53h

Real je večeras savladao ekipu Levantea sa 4:2, pa nakon 22. kola prvenstva Španije imaju čak 10 bodova više od aktuelnog šampiona Barselone.

Gosti su poveli preko Kabrala već u 5. minutu i najavili novo iznenađenje. Ipak, Real je do kraja poluvremena uspio da izjednači i u nastavku utakmice, ponajviše zaslugom trostrukog strijelca Kristijana Ronalda, izbori 19. prvenstvenu pobjedu. Treći gol Ronalda je bio pravi evrogol.

Posao velikom favoritu olakšalo je isključenje Ibore u 43. minutu zbog dva žuta kartona.

“Ima još puno da se igra, ostaje nam da čekamo do kraja. U svakom slučaju, igramo dobro. Protiv Levantea je bio težak meč, koji smo loše počeli, ali se sve promijenilo nakon našeg gola. Moramo nastaviti u istom ritmu”, kazao je Ronaldo, i dodao da su njegovi golovi “rezultat rada čitave ekipe”.

“Lično, nalazim se u dobrom trenutku i samo želim tako da nastavim”, dodao je Portugalac.

Meč je gledao i legenda Reala, sada član ruskog Anžija, Brazilac Roberto Karlos (370 utakmica za Real) koji je prije meča dobio ovacije i poklon od kluba.

Trećeplasirana Valensija je lako izašla na kraj s "davljenikom" Sportingom iz Hihona (4:0), i upisala prvu pobjedu poslije skoro dva mjeseca, odnosno četiri remija i jednog poraza.

Duže na pobjedu, čak 15 utakmica, čekala je Saragosa, koja je u gostima pobijedila Espanjol sa 2:0 i tako zabilježila prvi trijumf još od sredine oktobra prošle godine. Zahvaljujući trećoj pobjedi u sezoni, “fenjeraš” Saragosa je osam bodova od bijega iz opasne zone.

Espanjol je prekinuo serija od sedam mečeva bez poraza, a tim nije uspeo da iskoristi subotnji poraz Atletika iz Bilbaa od Betisa (3:2) u borbi za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Malaga je očekivano savladala Majorku (3:1), dok se Viljareal pobjedom nad Granadom (3:1) konačno odlijepio od opasne zone.