Belgija je prva selekcija koja je obezbijedila plasman u završnicu
5634 pregleda 0 komentar(a)
Memfis Depaj slavi gol protiv Sjeverne Irske, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.10.2019. 22:44h

Holandija je uz mnogo sreće i u posljednji čas izbjegla neprijatno iznenađenje na svom terenu prvog dana oktobarskog ciklusa kvalifikacija za EURO 2020 - golovima u nadoknadi vremena, Holanđani su savladali hrabru Sjevernu Irsku 3:1.

Irci su poveli u 75. minutu preko Magenisa, izjednačio je Memfis Depaj pet minuta kasnije.

Senzaciju su spriječili Luk de Jong i Depaj u 92. i 94. minutu.

Holandija, Njemačka i Sjeverna Irska imaju po 12 bodova u grupi C, s tim da Irci imaju meč više.

U eks-Ju derbiju na areni "Toše Proeski", fudbaleri Sjeverne Makedonije pobijedili su Sloveniju 2:1 i zadržali šanse da se plasiraju na EURO.

Slovencima je presudio igrač Napolija Elif Elmas sa dva gola u drugom poluvremenu, prvi nakon sjajne akcije sa Pandevom, drugi poslije kontranapada.

Gosti su ublažili poraz u petom minutu sudijskog dodatka, preko Iličića iz penala.

Makedonci i Slovenci imaju po 11 bodova, dva manje od drugoplasirane Austrije, koja je poslije preokreta pobijedila Izrael kod kuće 3:1.

Lider grupe G je Poljska sa 16, tri kola prije kraja. Poljaci su u gostima savladali Letoniju 3:0.

Hrvatska je na povratku u Split pokazala snagu i ubjedljivo pobijedila Mađarsku 3:0.

Sve je riješeno u prvom dijelu - Luka Modrić i dva puta Bruno Petković donijeli su "vatrenima" veliku prednost. U nastavku je Perišić promašio penal...

Hrvati su sada lideri grupe E sa 13 bodova, tri više od Slovačke, a četiri od Mađarske.

Belgija je prva selekcija koja je obezbijedila plasman u završnicu, ubjedljivom pobjedom nad San Marinom 9:0.

Blizu je i Rusija, koja je demolirala Škotsku - 4:0 (dva gola i asistencija Dzjube, po jedan pogodak Ozdoeva i Golovina).

Belgijanci imaju 21 bod, Rusija 18, a trećeplasirani Kipar 10. Rusima je za prolaz dovoljan remi u narednom kolu, na gostovanju Kipru.