Holandija u tunelu, Lukaku izvukao Belgiju

Grčka vodila u Belgiji, "crvenim đavolima" bod donio Lukaku u finišu. Kristijano Ronaldo stigao do 70. gola u dresu Portugala
Delev, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.03.2017. 21:52h

Holandija je senzacionalno propustila Evropsko prvenstvo prošle godine, a na polovini kvalifikacija za Mundijal u Rusiji nalazi se u teškoj situaciji - tek na četvrtom mjestu u grupi A.

Holanđani su izgubili od Bugarske 2:0, pa imaju šest bodova manje od lidera Francuske, a tri od drugoplasirane Švedske.

Timu Danija Blinda presudio je dvostruki strijelac Spas Delev, pogocima u petom i 20. minutu.

Blind se kockao u Sofiji, šansu je od prvog minuta ukazao 17-godišnjem defanzivcu Matajsu De Lihtu, a mladić iz Ajaksa podlegao pritisku i slabo reagovao kod oba gola.

Da je pogriješio selektor je priznao tako što ga je zamijenio na poluvremenu.

Gosti su imali skoro 80 odsto vremena loptu u svom posjedu, ali bila je to jalova dominacija...

Francuska se nije proslavila protiv Luksemburga - 3:1, ali "trikolori" idu po planu ka krajnjem cilju.

Люксембург - Франция 1:3. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. Квалификация. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Švedska je lako izašla na kraj sa Bjelorusijom 4:0.

Iznenađenje i u Briselu - Grčka je odnijela bod sa gostovanja moćnoj Belgiji.

Mogla je i tri, jer je domaćin izjednačio tek u 89. minutu, golom Romela Lukakua.

Prethodno je Kostas Mitroglu iz kontre u prvom minutu drugog poluvremena donio prednost Grcima.

Grčka odbrana odigrala je izuzetan meč protiv Belgije, koja je igrala bez Azara i De Brujnea, blistao je na golu Stefanos Kapino, ali bedem nije izdržao, poslije isključenja Tačdisia u 65. minutu i apsolutne dominacije domaćina.

Grci su utakmicu završili sa devet igrača, jer je drugi žuti karton u finišu dobio i Cavelas, zbog sukoba sa Lukakuom.

Belgija je prva u grupi sa 13 bodova, Grčka ima 11.

Bosna i Hercegovina je opravdala ulogu apsolutnog favorita protiv Gibraltara (5:0)

"Zmajevi" su, ipak, ostali na trećem mjestu, sa tri boda manje od Belgije, a jednim od Grčke.

Šampion Evrope bio je ubjedljiv protiv Mađarske (3:0), a Kristijano Ronaldo sa dva gola došao do brojke od 70 pogodaka u dresu reprezentacije.

Португалия - Венгрия 3:0. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Situaciju u grupi B kontroliše Švajcarska, koja ima maksimalan učinak, nakon minimalne pobjede nad Letonijom (1:0).

Švajcarci imaju tri boda više od Portugala.