Španija i Italija slavili rezultatom 4:0
Fudbalska reprezentacija Hrvatske, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.11.2016. 21:52h

Hrvatska se odvojila na prvom mjestu nakon pobjede nad Islandom u Zagrebu.

Pred praznim tribinama na Maksimiru "vatreni" su pobijedili sa 2:0, a junak je bio vezista Intera Marcelo Brozović - pogodio je u 15, pa u 91. minutu za siguran trijumf tima Anta Čačića.

Hrvatima je ovo treći trijumf u prva četiri kola grupe I, imaju i remi sa Turskom kod kuće, a sada su na tri boda prednosti u odnosu na "ribare", koji su upisali prvi poraz.

Хорватия - Исландия 2:0. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. Квалификация. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

U istoj grupi, Turska je identičnim rezultatom savladala Kosovo golovima Jilmaza i Šena.

A u grupi D, Srbija je u finišu golom Aleksandra Mitrovića došla do boda u Kardifu protiv Velsa (1:1), nakon što je domaćina u vođstvo doveo Garet Bejl u prvom poluvremenu.

A Republika Irska je napravila bitan "brejk" - savladala je Austriju u Beču rezultatom 1:0 i preuzela vrh (ima dva boda više od Srbije). Jedini gol dao je Džejms Meklin...

Австрия - Ирландия 0:1. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Gruzija i Moldavija su podijelili bodove - bilo je 1:1.

U grupi I. Španija je deklasirala Makedoniju (4:0), istim rezultatom je Italija pobijedila u Lihtenštajnu, dok je veliki rezultat ostvario Izrael - savladao je Albaniju sa čak 3:0.