I desetkovani Real zna kako sa Barsom

Benzema doveo Real u vođstvo, Mesi poravnao, a tri boda domaćinu donio je Ramos nakon kornera Modrića
80 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 02.03.2013. 23:23h

Realova sezona je odjednom dobila smisao, narušena atmosfera unutar ekipe, kao i udari sa svih strana na Žozea Murinja odjednom su postali daleka prošlost.

"Kraljevski klub" je opet savladao Barselonu, istina ovog puta sa 2:1 u Primeri i manje važnom okršaju od onog u polufinalu Kupa kralja, ali to ne mijenja činjenicu da je „blaugrana” na koljenima, da je mit o njenoj nepobjedivosti u samo nekoliko dana srušen do temelja...

Nijedan od ova dva giganta nije otvorio sve karte u ovom derbiju.

Murinjo je od prvog minuta dao šansu samo četvorici igrača koji su igrali na "Nou kampu" (Dijego Lopes, Rafael Varan, Fabio Koentrao i Serhio Ramos), odmarao Kristijana Ronalda, Mesuta Ozila, Samija Kediru, Anhela di Mariju, Ćavija Alonsa koji je povrijeđen, na drugoj strani su falili Ćavi Ernandes (zbog povrede), Sesk Fabregas, Karles Pujol...

Junak Ramos

Sve to kao da je uticalo da nedostaje spektakularnog fudbala, a u svemu tome se bolje snašao Real - junak je bio kapiten Serhio Ramos koji je osam minuta prije kraja nakon kornera Luke Modrića zakucao loptu u mrežu Viktora Valdesa.

Ovo je očigledno period kada Real liječi komplekse koje je godinama imao od Barse, pa je sinoćnji trijumf prvi još od maja 2008. koji je upisan kod kuće kada su prvenstvene utakmice u pitanju.

Real je u seriji od pet mečeva bez poraza u "el klasiku", a u posljednjih osam je poražen samo jednom (dobio je četiri puta).

"Naš put je isti kao prije dvije godine, kada smo krenuli u ovaj projekat. Ne mijenja se ništa, nismo se gubili poslije nekih poraza, ali sada nemamo šta da slavimo. Ovo su važne pobjede, ali čeka nas već u utorak Mančester", rekao je Aitor Karanka, Murinjov pomoćnik koji je poslat pred novinare.

Mesi se izjednačio sa Di Stefanom

Lionel Mesi je u ovom derbiju pogodio, Ronaldo nije (igrao od 57. minuta) i Argentinac je ovim pogotkom izjednačio rekord čuvenog Alfreda di Stefana koji je do juče bio kralj velikih derbija sa 18 golova.

Dva zemljaka odvaja to što je Di Stefanu za ovu brojku trebalo 30 mečeva, a Mesiju šest manje.

Mesi je, inače, posljednji igrač koji je u "el klasiku" upisao het-trik, bilo je to u sezoni 2006/07. kada je meč završen remijem (3:3) u Madridu.

Serhio Ramos je postao junak Reala, a u sudijskoj nadoknadi je mogao da izbriše sve dobro, jer je imao sporan kontakt sa Adrijanom.

Sudija Peres Lasa se, međutim, nije oglasio, a igrači Barse su nakon meča jurili za njim po terenu. Valdes je dobio crveni karton, jer je verbalno napao Lasu.

Real je, inače, baš kao i u utorak, bio bolji od Barselone, a Karim Benzema je donio vođstvo u 6, a Mesi je poravnao već u 18. minutu

Mladi Morata je kod 1:1 promašio veliku šansu jedan na jedan sa Valdesom, a Ronaldo je dva puta iz slobodnih udaraca bio blizu gola - prvo mu je jedva odbranio Valdes, a onda je i pogodio prečku.

Sve to je bio samo uvod u pogodak Ramosa...

"Nismo igrali loše i mislim da bi remi bio najpravedniji. Penal nad Adrijanom? Mislim da je bio čist, ali ne želim da ulazim u to. Moramo da se okrenemo sebi, zabrinjavajuće je ovo što nam se dešava. Ipak, imam povjerenje u saigrače, izaći ćemo iz ove krize", istakao je Đerar Pike.

I, da, bio je ovo derbi samo za prestiž, jer je Barsa u Primeri sada 13 velikih koraka ispred Reala.

Ono mnogo važnije za "merengese" slijedi već za tri dana kada igraju sa Mančester junajtedom u revanšu osmine finala Lige šampiona.

Ako Madriđani ispadnu, sezona definitivno može da se proglasi neuspješnom - velike pobjede i igre protiv Barse odjednom bi pale u sjenku.

Valensija ispustila pobedu protiv Levantea

ValensijA i Levante igrali su neriješeno 2:2. Domaćin je na Mestalji preokretom stekao prednost od 2:1 i činilo se da pobjedu ima u rukama. Međutim, uporni Levante izjednačio je u finišu susreta i zasluženo došao do boda.

Valensija je propustila priliku da preuzme četvrtu poziciju u Primeri koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Levante ostao u sredini tabele.

Valensija - Levante 2:2

Žonas 27, Soldado 45+3 - Ibora 16, Barkero 89.

Osasuna - Atletik Bilbao 0:1