I Honduras uzeo mjeru Srbiji

Oba gola za Honduras postigao je Džeri Bengston, u 4. i 29. minute, i tako donio treću pobjedu istoriji Hondurasa protiv neke evropske selekcije.
53 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 15.11.2011. 12:29h

Fudbalska reprezentacija Srbije porazom je okončala 2011. godinu – “orlovi” su izgubili 2:0 od Hondurasa, u prijateljskom meču odigranom u San Pedro Suli, gdje je Srbija bila prva evropska selekcija koja je gostovala na Olimpijskom stadionu.

Srbija je na ovoj mini turneji prije tri dana poražena i od Meksika, takođe 2:0. Interesantno, Srbija je u posljednja tri od četiri meča prvi gol primila u prvih pet minuta (prethodno protiv Meksika i Italije).

Računajući i kontrolne mečeve, Srbija je u posljednjih 10 mečeva upisala samo dvije pobjede, a u poslednja tri meča ove godine nije postigla gol.

“Orlove” na proljeće čekaju kvalifikacije Za Svjetsko prvenstvo u Brazili, a rivali u grupi su Hrvatska, Makedonija, Škotska, Vels i Belgija.

Do tada Srbija treba da izabere novog selektora, pošto je protiv Meksika i Hondurasa selekciju privremeno vodio Radovan Čurčić, nakon ostavke Vladimira Petrovića-Pižona po završetku neuspješnih kvalifikaicja za Evropsko prvenstvo.