I to se događa - Mata bez gola zbog krivih linija VAR tehnologije

Sudije su za reper kod procjene Matine pozicije prevarile krive linije...
11 komentar(a)
Mata, Foto: BT sport
Ažurirano: 17.02.2018. 20:42h

Fudbaler Mančester junajteda Huan Manuel Mata ostao je bez regularnog gola u nadoknadi prvog poluvremena duela sa Hadersfildom, iako su sudija Kevin Frend i njegov pomoćnik zatražili pomoć video tehnologije (VAR).

Španski internacionalac je izbjegao ofsajd i postigao gol na asistenciju Ešlija Janga u meču koji su "đavoli" dobili sa 2:0 i plasirali se u četvrtfinale FA kupa.

Sudije su za priznanje gola pri rezultatu 1:0 za Junajted, zatražile pomoć tehnologije i dobili su iskrivljenu sliku na osnovu koje su poništile pogodak.

Eksperti "BT sporta" su na poluvremenu nekoliko puta pregledavali snimke i utvrdili da je Mata bio u regularnoj poziciji. Zvaničnici su, međutim, tvrdili da imaju mogućnost da se teren pokrije shemom pravih linija i ostaje nejasno kako su se pojavile krive!?