51 pregleda 0 komentar(a)
Mauro Ikardi Inter, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.11.2017. 21:56h

Inter će prenoćiti na vrhu Serije A treći put ove sezone, nakon što je savladao Kaljari na Sardiniji.

"Crno-plavi" su trijumfovali rezultatom 3:1, bilo je teže nego što govori rezultat, ali Inter je definitivno stekao naviku da pobjeđuje na ovakav način.

Ikardi je sa dva gola stigao do brojke 15, a pogodio je i Brozović, koji je u drugom poluvremenu zamijenio povrijeđenog Vesina.

Inter je vodio sa 2:0, nadu domaćinu je vratio Pavoleti dvadesetak minuta prije kraja, ali je argentinski napadač u 83. otklonio dilemu oko konačnog ishoda.

Milanski velikan uz meč više ima i bod više od Napolija, koji sjutra od 15 časova gostuje Udinezeu.

Bolonja je savladala Sampdoriju sa 3:0, Kjevo je poslije preokreta bio bolji od Spala (2:1), a bitan trijumf je upisala Verona - slavila je na gostovanju Sasuolu (2:0).

Kaljari - Inter 1:3 (Pavoleti 71 - Ikardi 29, 83, Brozović 55)

Bolonja - Sampdorija 3:0 (Verdi 3, Mbaje 23, Okvonkvo 73)

Kjevo - Spal 2:1 (Ingleze 66, 81 - Cesar (autogol) 17)

Sasuolo - Verona 0:2 (Sukulini 22, Verde 31);

Nedjelja: Milan - Torino, Đenova - Roma, Udineze - Napoli, Lacio - Fiorentina (15), Juventus - Krotone (20.45);

Ponedjeljak: Atalanta - Benevento (20.45).