Inter, Fiorentina, Napoli i Juve sigurni, novi kiks Rome

Juventus je je lako savladao posljednjeplasiranu Veronu i osmim trijumfom u nizu u potpunosti se vratio u trku za Skudeto poslije lošeg starta
Ikardi, Perišić, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.01.2016. 22:01h

Fudbaleri Intera vratili su se na prvo mjesto tabele Serije A, pošto su na gostovanju u utakmici 18. kola savladali Empoli sa 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Mauro Ikardi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena poslije dodavanja Ivana Perišića sa lijeve strane.

Napoli je na svom terenu savladao Torino (2:1) golovima Insinjea u 16. i Hamšika u 41. minutu. Strijelac za Torino bio je Kvaljarela sa bijele tačke u 33. minutu.

Fudbaleri Kjeva i Rome remizirali su 3:3 (1:2) u najzanimljivijoj utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Roma je nastavila sa promjenjivim igrama i rezultatima, a na Bentegodiju je ispustila dva gola prednosti i još jedno vođstvo koje je trajalo sve do 86. minuta kada je Simone Pepe donio remi domaćem timu.

U ovom kolu kiksala su još dva favorita, Lacio je na svom terenu odigrao bez golova protiv Karpija, dok je Milan, izgubio od Bolonje na San Siru pogotkom Emanuelea Đakerinija u finišu.

Sve to znao je da iskoristi aktuelni šampion Juventus, pošto je lako savladao posljednjeplasiranu Veronu i osmim trijumfom u nizu u potpunosti se vratio u trku za Skudeto poslije lošeg starta.

Fiorentina je slavila na Siciliji protiv Palerma 3:1. Ponovo je blistao tandem Josip Iličić-Nikola Kalinić, a hrvatski napadač sada je bio ulozi dvostrukog asistenta.

Veteran Alberto Đilardino pokušao je da unese neizvjesnost, ali je Kuba Blaščikovski postavio konačan rezultat.

Rezultati:

Milan - Bolonja 0:1 (Đakerini 82)

Kjevo - Roma 3:3 (Paloski 44, Daineli 58, Pepe 86. - Umar 7, Florenci 37, Falke 71)

Juventus - Verona (Dibala 8, Bonući 45, Zaza 82)

Lacio - Karpi 0:0

Palermo - Fiorentina 1:3 (Đilardino 77. - Iličić 13, 42, Blaščikovski 90+3)

Sasuolo - Frozinone 2:2 (Defrel 22, Fanćineli 74. - Dionizi 16, Ajeti 45)

Udineze - Atalanta 2:1 (Tero 23, Perica 45. - Dalesandro 75)

Empoli - Inter 0:1 (Ikardi 45)

Napoli - Torino (Insinje 16, Hamšik 41. - Kvaljarela 33 (penal) )