Inter izdržao protiv Juvea i odnio bod iz Torina

Nije bilo golova u "Derbiju Italije"
Juventus - Inter Serija A, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.12.2017. 21:56h

Juventus je dominirao u "Derbiju Italije", ali ovogodišnji Inter je spreman da pati i da se brani 90 minuta.

Takva igra mu je donijela bod u Torinu (0:0), pa je milanski tim sačuvao prednost od dva boda u odnosu na Juventus i nakon 16. kola.

Juve je definitivno bio bolji u ovom okršaju, najbolje šanse je imao Mario Mandžukić, ali je na visini zadatka bio Samir Handanović ili je Hrvat, kao u finišu prvog poluvremena, pogodio okvir gola.

Od "crno-plavih" je naprijed viđeno malo, jedina opasnost pred golom "stare dame" bila je kada je Marcelo Brozović desetak minuta prije kraja šutirao pored gola.

Inter je tako ostao na prvom mjestu, ali bi mogao da padne na drugo mjesto ako Napoli sjutra (15 časova) savlada Fiorentinu u Napulju...

U prvom meču današnjeg programa, Sampdorija je remizirala sa Kaljarijem, iako je golovima Fabija Kvaljarele vodila sa 2:0.

Sjutra se sastaju: Kjevo - Roma (12.30), Napoli - Fiorentina, Spal - Verona, Udineze - Benevento (15), Sasuolo - Krotone (18), Milan - Bolonja (20.45).

Ponedjeljak: Đenova - Atalanta (19), Lacio - Torino (21).