Inter prekinuo post, sigurna pobjeda Napolija

Inter je u finišu meča protiv Kjeva (2:0) uspio da prekine seriju od sedam utakmica bez pobjede.
58 pregleda 0 komentar(a)
Valter Samel, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.03.2012. 23:22h

Nakon sedam utakmica bez pobjede, Inter je prekinuo post - zahvaljujući golovima Valtera Samuela u 87. i Dijega Milita u prvom minutu sudijske nadoknade, Inter je u Veroni savladao Kjevo 2:0, i natjerao trenera Klaudija Ranijerija da, maltene, pusti suzu zbog pobjede nakon skoro dva mjeseca bez uspjeha.

a nakon promašeg penala Milita u 14. minutu izgledalo je da će i ovaj meč biti proklet za Inter...

“Da li sam se uzbudio? To znači da mi je stalo. Momci su odigrali veliku utakmicu, ovo je rezultat koji nam donosi puno na planu morala. Udahnuli smo veliku količinu kiseonika”, kazao je Ranijeri, čiji tim se okreće revanš meču osmine finala Lige šampiona protiv Olimika iz Marseja (1:0 za Francuze u prvom meču).

Fudbaleri Napolija savladali su večeras Kaljari sa 6:3 (3:1), u okviru 27. kola italijanske Serije A, dok je Inter u finišu meča protiv Kjeva (2:0) uspio da prekine seriju od sedam utakmica bez pobjede.

Napoli je do petog uzastopnog trijumfa stigao poslije odlične i efikasne igre tokom svih 90 minuta.

Već poslije pola sata igre domaćin je vodio sa 3:0, a strijelci na meču bili su Hamšik, Kanavaro, Laveci, Gargano i Mađo, dok je Astori u 30. minutu postigao autogol.

Het-trik za poraženi tim je postigao Hoakin Larivej.

Rezultati:

Napoli - Kaljari 6:3

Hamšik 10, Kanavaro 19, Astori 30. a.g, Laveci 56. penal, Gargano 70, Mađo 84 - Larivej 37, 77, 90.

Kjevo - Inter 0:2