Inter u polufinalu nakon drame

Andrea Ranokja, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.01.2013. 22:46h

Golom Andree Ranojke u posljednjem minutu drugog produžetka, Inter je savladao Bolonju 3:2 i plasirao se u polufinale Kupa Italije, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Fiorentina - Roma.

Milanski klub je mogao je sve da riješi i u regularnom toku, pošto je vodio 2:0, golovima Gvarina u 31. i Palasija u 77. minutu.

Međutim, Dijamati je golom iz slobodnog udarca u 80. minutu prepolovio zaostatak, a četiri minuta kasnije izjednačio je Manolo Gabijadini.

Inače, fudbaleri oba tima prije početka utakmice na teren su izašli sa majicima na kojima je bila ispisana poruka “Ne rasizmu” i slika Arpada Vajsa koji je kao trener i Intera i Bolonje osvajao titule prvaka Italije.

Vajs je, po dolasku na vlast Benita Musolinija, morao da ode u Holandiju, a u toj zemlji su ga zarobili Njemci, koji su ga kasnije deportovali u Aušvic gdje je umro 31. januara 1944. godine.