Inter u derbiju 28. kola savladao Atalantu sa čak 7:1
1 komentar(a)
Mauro Ikardi i Ever Banega Inter, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.03.2017. 21:53h

Umjesto derbija 28. kola, simfonija jednog tima - Inter je ponizio Atalantu na „Đuzepe Meaci“, slavio sa čak 7:1 i preuzeo 4. mjesto bar do sjura, kada Lacio čeka Torino.

Sve je bilo perfektno za tim Stefana Piolija, a pogotovo period od 17. do 34. minuta, kada je Mauro Ikardi prvo dao tri, a zatim Ever Banega još dva gola nakon asistencija Antonija Kandreve.

Ikardi je tri pogotka postigao u prvih 26 minuta, što je drugi najbrži het-trik u istoriji Intera...

Švajcarac Remo Frojler je u 42. minutu smanjio na 5:1, da bi u nastavku opet Banega bio u centru pažnje - prvo je asistirao Robertu Galjardiniju, koji je u 52. minutu pogodio mrežu bivšeg tima, da bi u 68. i sam kompletirao het-trik.

Zanimljivo, Banega nikada u karijeri nije dao ni dva gola na jednoj utakmici, a danas je postigao tri.

Atalanta je prvi put u istoriji primila pet golova u prvom poluvremenu.

"Nema dileme - ovo je bila naša najbolja utakmica u sezoni. Atalanta je ozbiljan protivnik, namučila je mnoge, ali mi smo imali pravi pristup od prvog minuta - rekao je Ikardi, koji je dao 20 golova u Seriji A ove sezone.

Интер - Аталанта 7:1. Обзор матча. Серия А 2016/17. 28 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ubjedljiv je bio i Napoli (savladao Krotone sa 3:0), ali i dalje ima dva boda manje od drugoplasirane Rome.

"Vučica" je slavila na Siciliji protiv Palerma (3:0) golovima El Šaravija, Džeka i Pereša.

Палермо - Рома 0:3. Обзор матча. Серия А 2016/17. 28 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Fiorentina je golom Nikole Kalinića u 92. minutu savladala Kaljari sa 1:0.

Rezultati 28. kola

Inter - Atalanta 7:1 (Ikardi 17, 23, 26, Banega 31, 34, 68, Galjardini 52 - Frojler 42)

Napoli - Krotone 3:0 (Insinje 32. penal, 70, Mertens 66. penal)

Fiorentina - Kaljari 1:0 (Kalinić 90+2)

Kjevo - Empoli 4:0 (Ingleze 22, Pelisije 40, Birsa 75, Cesar 89)

Peskara - Udineze 1:3 (Muntari 84 - Sapata 20, Jankto 51, Tero 55)

Sasuolo - Bolonja 0:1 (Destro 58)

Palermo - Roma 0:3 (El Šaravi 22, Džeko 75, Pereš 90+1)