Interu samo bod protiv Bolonje, Roma poražena u Torinu, remi u Firenci

87 pregleda 1 komentar(a)
Gabrijel Barbosa, Foto: EPA/EMILIO ANDREOLI
Ažurirano: 25.09.2016. 20:54h

Inter je prekinuo seriju od tri pobjede u Seriji A, i to u utakmici u kojoj je stvorio makar pet čistih šansi za gol.

Bod iz Milana je odnijela Bolonja (1:1), pa je Inter usporio u borbi za vrh tabele, jer ima četiri, odnosno tri boda manje od lidera Juventusa i drugoplasiranog Napolija.

Gosti su na "Meaci" poveli u 14. minutu nakon greške Žofrija Kondogbije i pogotka Matije Destra, ali je Inter već do poluvremena iskoristio jednu od tri prilike i izjednačio preko Ivana Perišića.

Nastavak je potpuno pripao "crno-plavima" (Stevan Jovetić je bio na klupi), ali golova više nije bilo.

"Izgubili smo dva boda, to je činjenica. Ali, do kraja smo tražili pobjedu, ne mogu da budem nezadovoljan, iako je rezultat nepovoljan. Zaslužili smo više od remija, ali prihvatamo rezultat i okrećemo se narednim mečevima svjesni da možemo još da napredujemo", rekao je trener Intera Frank de Bur.

Интер - Болонья 1:1 от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Holanđanin se osvrnuo i na izlazak Kondogbije u 28. minutu.

"Pogriješio je kod gola Bolonje, ali nije u tome problem. Pričali smo prije utakmice, radio je baš one stvari koje smo se dogovorili da ne smije. Imao je dva slobodna igrača i umjesto da odigra miran pas, on je krenuo u dribling...", dodao je De Bur.

Najveću šansu za Inter propustio je Andrea Ranokja u 95. minutu kada je promašio glavom sa šest metara.

Jago Falke je bio važan igrač kod Rudija Garsije u Romi, ali mu je smrklo kada je 13. januara došao Lućano Spaleti, jer je do kraja sezone odigrao samo 157 minuta za "vučicu" u Seriji A.

Spaleti je u ljetnjem prelaznom roku pozajmio 26-godišnjeg Španca Torinu i zažalio je zbog toga - Falke je srušio "vučicu" u pobjedi od 3:1.

Prvo je u 53. minutu iz penala povisio na 2:0, a potom u 65. minutu pogodio i za 3:1 i otklonio sve dileme.

Торино - Рома 3:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 6 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Vođstvo timu Siniše Mihajlovića je donio Andrea Beloti u 8. minutu, a jedini gol za Romu je dao Franćesko Toti u 55. minutu, takođe iz penala.

Legendarnom kapitenu Rome je to bio 250. pogodak u Seriji A.

Fiorentina i Milan su odigrali bez golova na "Frankiju", iako su oba tima imala veliki broj prilika.

Više, ipak, žali "viola", jer je Josip Iličić u 23. minutu promašio penal (pogodio je stativu).

Lacio je savladao Empoli (2:0, golovi Baldea Keite i Senada Lulića), a Sasuolo je bio bolji od Udinezea (1:0).

Peskara je s dva igrača više došla do boda u gostima protiv Đenove, a gol za domaćina dao je Đovani Simeone, sin trenera Atletiko Madrida Dijega Simeonea.