Inzagi dobro krenuo: Milan savladao Lacio

"Rosoneri" pobijedili Lacio na svom terenu sa 3:1 u prvom zvaničnom meču Filipa Inzagija na klupi
3 komentar(a)
Milan, Žeremi Menez, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.08.2014. 18:18h

Start sezone je prošao onako kako su samo navijači Milana mogli da požele - "rosoneri" su predvođeni Filipom Inzagijem pobijedili Lacio u prvom kolu Serije A sa 3:1.

Inzagijev debi je krunisan s tri gola u mreži "nebesko-plavih", ali nije sve bilo tako idealno, iako je njegov tim u 64. minutu golom Žeremija Menza iz penala donio ogromnih 3:0.

Lacijali su se, međutim, vratili autogolom Aleksa, a onda i stvorili nekoliko prilika da vrate neizvjesnost, od kojih je najveća bila u 94. minutu kada je Dijego Lopes odbranio penal Antoniju Kandrevi.

Milan je poveo u 8. minutu pogotkom Keisukea Honde (odlična asistencija Stefana El Šaravija), a Sali Muntari je u 56. udvostručio prednost...

Inzagi je tako na startu djeliminično kupio navijače nakon loše odrađenog pripremnog perioda i teških poraza, ali i najavio dobru sezonu, pogotovo kada lansira još neka pojačanja (konkretno Fernanda Toresa i Pabla Armera).

Milan - Lacio 3:1 (Honda 8, Muntari 56, Menez (penal) 64- Aleks (autogol) 67)

Atalanta - Verona 0:0